Symbolicznie uczcimy Narodowe Święto Niepodległości

6 listopada 2020

Powiat Leżajski i Klasztor OO. Bernardynów od lat uczestniczą w organizacji powiatowych obchodów z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Leżajsku. W tym roku, zważywszy na trudną sytuację pandemiczną, nie możemy świętować tradycyjnie. Zgodnie z obecnymi zaleceniami rządu odnośnie walki z rozprzestrzenianiem się Covid-19, ważną dla naszego narodu rocznicę postanowiono uczcić w sposób symboliczny, bez przemarszu i zgromadzeń.

11 listopada br. (środa) o godz. 12.00 w Bazylice Zwiastowania NMP zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza Święta rozpocznie się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, a po niej zostanie odmówiona modlitwa w intencji Ojczyzny oraz odśpiewanie pieśni: „Boże coś Polskę”. Zgodnie z ograniczeniami liczbowymi dotyczącymi ilości osób uczestniczących we Mszy Świętej informujemy, iż jednorazowo w leżajskiej Bazylice może przebywać maksymalnie 105 osób.

Po zakończeniu Mszy Świętej, Prezydium Rady Powiatu Leżajskiego wraz z radnymi oraz Zarządem Powiatu złożą okolicznościowy wieniec pod pomnikiem poległych w walkach niepodległościowych.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami, przedstawiciele instytucji i urzędów z terenu Powiatu Leżajskiego, którzy chcą uczcić święto poprzez złożenie kwiatów przy pomniku poległych w walkach niepodległościowych mogą to zrobić indywidualnie przez cały dzień, w dowolnie wybranej godzinie.

Informację zamieściła: Małgorzata Kurasz