Świąteczne koncertowanie „Zawirowanych w pasji” w Muzeum Ziemi Leżajskiej

11 stycznia 2023

8 stycznia w Muzeum Ziemi Leżajskiej rozbrzmiały kolędy i pieśni świąteczne w wykonaniu grupy wokalnej „Zawirowani w pasji” pod kierownictwem Eweliny Grabowskiej.

Po krótkiej zapowiedzi w wykonaniu dyrektora MZL Jacka Kwiecińskiego, młode artystki weszły na scenę. Wspólnie zaprezentowały wyjątkowy repertuar, w składzie którego znalazły się nie tylko najpiękniejsze tradycyjne polskie kolędy, lecz także różne współczesne piosenki w ciekawych aranżacjach, jak chociażby żartobliwe „Bambino Jazzu” czy znacznie poważniejszy „Noel”.

Na koniec nie zabrakło oczywiście bisu, o który jednogłośnie prosiła publiczność. Sala była zapełniona słuchaczami aż po brzegi. Wśród obecnych gości pojawili się m.in. Starosta Leżajski Marek Śliż, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Marek Leszczak, Radna Rady Powiatu Leżajskiego Dorota Wylaź (przewodnicząca komisji spraw społecznych oraz członkini Rady Muzeum), Radni Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej na czele z przewodniczącym Dariuszem Półćwiartkiem oraz członkiem Stanisławem Chmurą, a także dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku Stanisław Jaworski.

Koncert zakończył się gromkimi brawami, a zakulisowo – wielką radością wokalistek z udanego występu. Na sam koniec, wręczając kwiaty Ewelinie Grabowskiej, swoje uznanie wyrazili jeszcze Marek Leszczak oraz Dariusz Półćwiartek.

W ramach grupy wokalnej „Zawirowani w pasji” występują dziewczynki w różnym wieku. Ewelina Grabowska założycielka grupy, na co dzień udziela lekcji śpiewu. Jest laureatką wielu nagród m.in. została wyróżniona w popularnym programie „Szansa na sukces.

Muzeum Ziemi Leżajskiej składa serdeczne podziękowania za tak liczne przybycie.

MZL