STELSPAW: nowa inwestycja i nowe miejsca pracy

21 grudnia 2022

19 grudnia na terenach przemysłowych Stare Miasto-Park odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej hali przemysłowej, której inwestorem jest firma STELSPAW Sp. z o.o. W wydarzeniu wzięli udział m.in. prezes zarządu STELSPAW Dariusz Kuras, właściciel STELSPAW Krzysztof Wlazło, Starosta Leżajski Marek Śliż, Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, pracownicy firmy, przedstawicielka Stare Miasto-Park, dyrektor Zespołu szkół Technicznych Halina Samko oraz przedstawiciele generalnego wykonawcy.

Powstanie hali jest efektem realizacji opracowanej wcześniej wizji rozwoju firmy, która mimo utrudnień spowodowanych pandemią koronawirusa nie zaprzestała produkcji.

STELSPAW produkuje elementy stalowe wykorzystywane w przemyśle maszynowym, m.in. w produkcji maszyn budowlanych tj. łyżki koparek, skrzynie ładunkowe, stabilizery dźwigów samojezdnych. Wytwarza również elementy wózków widłowych: podstawy kabin, zbiorniki paliwa, zbiorniki olejów hydraulicznych, skrzynie akumulatorów oraz wiele innych elementów i podzespołów. Głowni klienci firmy to Volvo, KALMAR, Wacker Neuson. W przygotowaniu są projekty dla SCANI oraz klientów z branży pojazdów elektrycznych.

Nowa inwestycja to również nowe miejsca pracy. Przewidywane zatrudnienie to ponad 300 osób, w bardzo szerokim zakresie zawodów, zwłaszcza jeśli chodzi o nowoczesne technologie wytwarzania (np. operatorzy robotów, programiści). Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2023.

W dalszej perspektywie spółka przygotowuje się do budowy kolejnej hali oraz rozbudowy budynku socjalno-administracyjnego.