Spotkanie w ramach projektu „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?”

22 czerwca 2023

21 czerwca w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?” realizowanego przez Fundację Misji Obywatelskiej.

Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 15-29 lat działającej na terenie województwa podkarpackiego. Jego celem jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne poprzez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia oraz wzmocnienie instytucjonalne.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpień panelistów: Starosty Leżajskiego Marka Śliża, prezesa zarządu firmy Stelspaw sp. z o.o. Dariusza Kurasa, wiceprezesa Leżajskiego Stowarzyszenia Rozwoju Krzysztofa Rogowskiego, prezeski zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku Joanny Goździewskiej i uczennicy ZSL w Leżajsku Weroniki Freń), którzy przedstawili krótkie charakterystyki reprezentowanych przez siebie sektorów: samorządowego, biznesowego, edukacyjnego i społecznego.

W wydarzeniu udział wzięli również: Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Trębacz, Sekretarz Powiatu Kazimierz Kryla, dyrektorzy jednostek powiatowych, przedstawiciele organizacji  pozarządowych oraz młodzieży.

Uczestnicy debaty próbowali wspólnie zastanawiali się nad przyszłością powiatu leżajskiego, sposobami aktywizowania młodzieży do udziału w decydowaniu o niej, a także dzielili się swoim doświadczeniem, wiedzą i spostrzeżeniami.