Tegoroczny grudzień to pasmo sukcesów tenisistów stołowych Arki Łętownia:

• 5 grudnia, Dębica III Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar PZTS: kadetki: 3 – Kamila Bochenek, kadeci: 4 – Łukasz Sieńko, żacy: 5 – Bartosz Stańko,
    • 6 grudnia, Nowa Sarzyna – I Grand Prix Podkarpacia Skrzatów: skrzaci: 1 – Przemysław Przybysz,
    • 12 grudnia, Dukla – I Grand Prix Podkarpacia Żaków: żacy: 2 – Bartosz Stańko, 6 – Przemysław Przybysz, żaczki: 6 – Nikola Chmiel,
    • 13 grudnia, Jarosław – Ogólnopolski Turniej „Od Skrzata do Mistrza Świata”: skrzaci: 2 – Przemysław Przybysz, kadetki: 2 – Kamila Bochenek, 3 – Magdalena Szuba, kadeci: 4 – Łukasz Sieńko,
    • 19-20 grudnia, Kraśnik – „V Ogólnopolski Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego”: żacy: 3 – Bartosz Stańko.

W tym samym czasie same zwycięstwa zanotowały obie drużyny ligowe Arki:

• III liga (Kamil Klocek, Michał Klocek, Łukasz Madej i Dominik Stańko):

Arka – Karpaty II Krosno 10:8, Krościenko Wyżne – Arka 8:10, Arka – Kępa Dębica 10:5

Aktualnie Arka zajmuje 3 miejsce w tabeli w III lidze.

• V liga (Krzysztof Klocek, Patryk Misiak, Grzegorz Rurak, Łukasz Sieńko, Kamila Bochenek, Magdalena Szuba):

Jawornik Polski II – Arka II 4:14, Arka II – Jordan Wola Mała 12:6, Arka II – Szarotka Rogóżno 16:2.

Aktualnie Arka II prowadzi w tabeli V ligi.

Zajęcia szkoleniowe z młodszymi zawodnikami prowadzą Jan Sum i Grzegorz Rurak, a ze starszymi  Krzysztof Klocek i Kamil Klocek.

Przygotowania do zawodów i udział w nich był możliwy dzięki wsparciu, jakie od wielu lat Arka otrzymuje od Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Powiatu Leżajskiego oraz firmy Janusza Janika.

19 i 20 grudnia w Kraśniku 150 tenisistów z 10 województw uczestniczyło w V Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego. Wśród nich znalazło się 6 zawodników Arki: Nikola Chmiel, Celina Klocek, Kamila Bochenek, Przemek Przybysz, Bartek Stańko i Łukasz Sieńko. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: żacy, młodzicy i kadeci.

W tym bardzo mocno obsadzonym turnieju wszyscy zawodnicy Arki pokazali dobrą grę i zdobywali potrzebne doświadczenie. Najwyższe – 3 miejsce wywalczył żak Bartek Stańko. Podczas uroczystej dekoracji otrzymał dyplom, nagrody i okazały puchar. Kadetka Kamilka Bochenek zajęła 7 miejsce, żaczka Nikola Chmiel była 9- choć mogło być lepiej, bo w meczu decydującym o wejściu do przedziału 1-8 prowadziła 2:0 w setach, niestety trzy kolejne pechowo przegrała. Żak Przemek Przybysz zajął 10 miejsce. Kadet Łukasz Sieńko miał za rywali zawodników ze ścisłej czołówki Polski i mimo kilku zwycięstw musiał zadowolić się miejscem na początku drugiej dziesiątki. Młodziczka Celinka Klocek walczyła dzielnie, wygrywała niektóre mecze i została sklasyfikowana w drugiej dziesiątce.

Informację zamieściła: Gabriela Niemczyk