„Radośni z wolności, dumni z polskości” – koncert patriotyczny w ramach obchodów Święta Niepodległości

15 listopada 2021

W ramach obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poza głównymi powiatowymi uroczystościami, które miały miejsce 11 listopada, mieszkańcy powiatu mieli okazję świętować ten ważny dla wszystkich Polaków dzień również nieco później, bo 14 listopada. W tym dniu w kościele pw. Świętej Trójcy w Leżajsku odbył się koncert patriotyczny „Radośni z wolności, dumni z polskości”.
    W trakcie koncertu występująca młodzież, dorośli oraz osoby z niepełnosprawnościami zaprezentowali się w specjalnie przygotowanych aranżacjach. W patriotycznym repertuarze wykonawców nie zabrakło piosenek legionowych oraz poezji.

Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców powiatu leżajskiego w koncercie uczestniczył proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Trójcy Świętej w Leżajsku ks. Marek Cisek, Starosta Leżajski Marek Śliż , przedstawiciele Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej na czele z dr. Dariuszem Półćwiartkiem oraz przedstawiciele szkół, instytucji i stowarzyszeń z naszego terenu.

Organizatorami koncertu byli: Muzeum Ziemi Leżajskiej, Powiat Leżajski oraz Komitet Organizacyjny, w którego skład weszli:

– Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej,
    – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku,
    – Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku,
    – Zespół pieśni i tańca „SAN”,
    – Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Leżajsk.

Partnerem wydarzenia był Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku oraz Elektrociepłownia Nowa Sarzyna.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Dariuszowi Wołczastemu oraz Tomaszowi Kyci – nauczycielom z Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku za przygotowanie nagłośnienia oraz firmie PB light Paweł Burda za oświetlenie kościoła.

MZL