Zamknij mobilną wersję WCAG

Powiat Leżajski uzyskał dofinansowanie na zakup dronów dla leżajskiej Policji i Straży Pożarnej

5 września 2023

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  Powiat Leżajski złożył wniosek i uzyskał dofinansowanie w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024” w celu szczegółowym nr 1 – wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa.

  Wniosek do programu pn. ,,MONITORING POWIETRZNY – innowacyjne wzmocnienie bezpieczeństwa połączone z edukacją uczestników ruchu drogowego w powiecie leżajskim” przygotowało Biuro Zarządzania Kryzysowego i Spraw  Obronnych Starostwa Powiatowego w Leżajsku.

  PROJEKT OBEJMUJE:

  1. Zakup dwóch dronów wyposażonych w kamerę wielofunkcyjną termowizyjną z dalmierzem dla Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku do współpracy z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego – 2 szt.
  2. Zakup akumulatorów do dronów – 4 szt.
  3. Szkolenie z pilotażu drona – 6 szt.
  4. Zakup i dystrybucję opasek odblaskowych z nadrukiem – 1 000 szt. 

  PARTNERZY PROJEKTU:

  Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku

  GRUPA DOCELOWA: 

  Mieszkańcy powiatu leżajskiego – zwłaszcza uczestnicy ruchu drogowego (kierowcy, rowerzyści i piesi) oraz przedszkolaki, dzieci uczęszczające do SOSW w Leżajsku i emeryci.

  NAJWAŻNIEJSZE DZIAŁANIA W RAMACH PROJEKTU to:

  – działanie infrastrukturalno-inwestycyjne polegające na zakupie dwóch dronów z kamerami termowizyjnymi i dalmierzem, które będą wspierać działania administracji zespolonej czyli służb, inspekcji i straży, przede wszystkim Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji, których funkcjonowanie nadzoruje Starosta Leżajski.

  – działania diagnostyczno-edukacyjne polegające na przeprowadzeniu działań edukacyjnych podnoszących świadomości uczestników w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych i noszenia elementów odblaskowych, a także nabycie wiedzy przez emerytów udzielania pierwszej pomocy przed medycznej.

  CELEM PROJEKTU jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w miejscach publicznych poprzez wdrożenie monitoringu powietrznego, który umożliwi szybszą identyfikację zdarzeń, sytuacji potencjalnie niebezpiecznych oraz umożliwi na bezproblemowy przepływ informacji pomiędzy odpowiednimi służbami.

  ZK

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka
  Fot. Pixabay