Powiat Leżajski otrzyma 14 mln zł na przebudowy dróg

7 lutego 2023

Alt=""

Powiat Leżajski otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 14 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na:
    – przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 1250R Kuryłówka – Kolonia Polska – Cieplice (gr. pow.),
    – przebudowę drogi powiatowej nr 1262R Hucisko – Brzóza Królewska – Biedaczów w miejscowościach Hucisko i Brzóza Królewska.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to państwowy fundusz celowy mający na celu gromadzenie i dysponowanie środkami finansowymi na budowę, przebudowę i remonty dróg krajowych. RFRD stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli. Fundusz ma również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych.