Pomoc rzeczowa trafiła do Polaków mieszkającym na Kresach

27 grudnia 2023

Po ataku Rosji na Ukrainę i wybuchu wojny wspieranie Polaków mieszkających na terenach objętych działaniami wojennymi jest w obecnym czasie szczególnie ważne. W związku z tym wśród pracowników Starostwa Powiatowego odbyła się zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Kresach.

Zarówno dary uzyskane podczas zbiórki, jak i te przekazane przez Podkarpackie Centrum Hurtowe AGRO-HURT S.A.,  rodzina państwa Męczyńskich, która od wielu lat jest zaangażowana w pomoc Polakom mieszkającym na Kresach, dostarczyła do polskiej parafii w Przemyślanach. Parafia obejmuje kościoły polskie w Chlebowicach, Ciemierzyńcach, Mitulinie, Pohorylcach, Pniatyniu i Pletenicach.

W odpowiedzi na udzielone wsparcie proboszcz parafii ks. Piotr Smolka przesłał list, który znajduje się poniżej w załączniku.

Pliki do pobrania: