Zamknij mobilną wersję WCAG

Podsumowanie zajęć wielkanocnych w Muzeum Ziemi Leżajskiej

12 kwietnia 2023

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  Muzeum Ziemi Leżajskiej zakończyło prowadzenie wielkanocnych zajęć edukacyjnych, które odbywały się od 14 marca do połowy Wielkiego Tygodnia. Tym razem w ofercie świątecznej znalazło się aż 5 tematów lekcji do wyboru: malowanie drewnianych pisanek wraz z podstawkami, lepienie baranka z masy solnej, malowanie wielkanocnej kartki, klejenie kolorowych zwierzątek-ozdób na patyku oraz lubiane przez wszystkich pieczenie i lukrowanie ciasteczek. Dodatkowo, poza aktywnym uczestnictwem w zajęciach, dzieci i młodzież chętnie zwiedzały poszczególne wystawy muzealne, w tym jedną z najnowszych wystaw dot. archeologii i dziejów staropolskich ziemi leżajskiej, zlokalizowaną w XVII wiecznej odrestaurowanej piwnicy.

  Placówka informuje, iż tegoroczna frekwencja okazała się rekordowa – w wielkanocnych warsztatach udział wzięły aż 873 osoby. Jest to wynik nie tylko prawie dwukrotnie wyższy w porównaniu z rokiem ubiegłym, lecz większy również od ostatnich zajęć bożonarodzeniowych, które dotychczas zajmowały niekwestionowane pierwsze miejsce pod względem popularności.

  W zajęciach uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli z terenu naszego powiatu oraz spoza jego granic. Po raz pierwszy MZL odwiedzili także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamieniu. Z uwagi na pogodę, jedne z naszych warsztatów gościnnie przeprowadzone zostały w Przedszkolu Miejskim nr 4.

  MZL raz jeszcze dziękuje uczestnikom oraz opiekunom za tak liczny udział w zajęciach. Tymczasem placówka zaprasza do śledzenia oficjalnej strony internetowej oraz strony na Facebooku gdzie publikowane są informacje na temat zbliżających się wystaw czasowych, wydarzeń kulturalnych i lekcji muzealnych.

  MZL

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka