Podsumowanie sezonu Powiatowej Ligi 2022 w piłce nożnej dzieci i młodzieży

5 sierpnia 2022

zdjęcie przedstawia uczestników rozgrywek piłkarskich

Dobiegł końca sezon Powiatowej Ligii w piłce nożnej. Mimo wielkiej intensywności w rozgrywaniu swoich ligowych meczy, młodzieżowe drużyny z terenu powiatu leżajskiego z wielką chęcią i zaangażowaniem przystąpiły do rozgrywanych pod patronatem Starosty Leżajskiego rozgrywek, zorganizowanych przez Powiatowe Zrzeszenie Zespołów Sportowych w Leżajsku.  W mistrzostwach Powiatu Leżajskiego 2022 udział wzięło 28 drużyn z terenu powiatu oraz 3 drużyny spoza jego granic. Na boiskach w Grodzisku Dolnym, Giedlarowej, Kuryłówce i Woli Zarczyckiej rozegranych zostało 137 meczy, padło w nich 537 bramek, a to wszystko przy udziale prawie 500 dziewczynek i chłopców.

4 sierpnia 2022 w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród i pucharów dla uczestników rozgrywek. Na ręce przedstawicieli poszczególnych klubów puchary przekazali Wicestarosta Leżajski Lucjan Czenczek, Prezes Powiatowego Zrzeszenia Zespołów Sportowych w Leżajsku Zbigniew Śliwa, Wójt Gminy Kuryłówka Agnieszka Wyszyńska oraz Sekretarz Gminy Grodzisko Dolne Adam Chmura.

Rozgrywki prowadzone były w 5 kategoriach wiekowych. Klasyfikacje końcowe prezentują się następująco:

Młodziczki:

3. Sparta Leżajsk
    4. LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne
    5. PUKS Przemiana Azalia Wola Zarczycka

Organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa dzięki sponsorom i partnerom tego wydarzenia. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Starosty Leżajskiego za patronat nad rozgrywkami oraz ufundowanie nagród dla uczestników, a także Wójtowi Gminy Kuryłówka, Wójtowi Gminy Grodzisko Dolne, Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, firmie STELSPAW ze Starego Miasta oraz restauracji Stokrotka z Giedlarowej.

Kamil Śliwa

Informację zamieściła: Monika Baj