Zamknij mobilną wersję WCAG

Podsumowanie ferii zimowych w Muzeum Ziemi Leżajskiej

13 lutego 2024

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  Za nami kolejny pracowity okres ferii zimowych pełen warsztatów muzealnych. Tym razem Muzeum Ziemi Leżajskiej odwiedziły dzieci oraz uczniowie w zorganizowanych grupach, z zimowych i  sportowych półkolonii  m.in. ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Żołyni, z Miejsko-Gminnego Domu Kultury im. Franciszka Kotuli z Głogowa Małopolskiego, półkolonia sportowa z Orzechowskiego Koszykarskiego Klubu Sportowego z siedzibą w Orzechu, młodzi piłkarze z Klubu Sportowego MZKS POGOŃ LEŻAJSK, a także półkolonia ze Szkoły Językowej PROMAR w Leżajsku.

  Największą popularnością niezmiennie cieszyły się zajęcia pt. Kolorowy świat zabawek polegające na malowaniu drewnianego konika, tradycyjnej bryczki, połączone ze zwiedzaniem Wystawy Etnograficzno-Zabawkarskiej. Oprócz tego odbyły się także warsztaty pt. Woskowe cuda, poświęcone ręcznie robionym świecom z węzy pszczelarskiej, na których można było poznać rozwój światła na przestrzeni wieków, zajęcia dotyczące historii Leżajska pt. Dzieje Leżajska w starym dokumencie, rysunku i fotografii oraz lekcja Lasowiackie serce poświęcona tradycyjnym, lasowiackim wzorom ludowym. Wspólnie z uczestnikami zajęć zwiedziliśmy nasze wystawy od podziemi po poddasze.

  Dziękujemy za udział w naszych muzealnych lekcjach.

  Nie są to jedyne lekcje w ofercie Muzeum Ziemi Leżajskiej, dlatego placówka wszystkich zainteresowanych zachęca do zapoznania się z nią na stronie muzeum.

  MZL

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka