Zamknij mobilną wersję WCAG

Pawilon diagnostyczno-zabiegowy SP ZOZ nagrodzony po raz drugi

25 września 2019

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  W ubiegłym roku pawilon diagnostyczno-zabiegowy w leżajskim Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej został nagrodzony III miejscem w konkursie „O kryształową cegłę”, będącym jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów inwestycji budowlanych Europy Wschodniej. 20 br. września podczas gali finałowej konkursu Budowa Roku Podkarpacia 2018 pawilon otrzymał kolejną nagrodę przyznaną tym razem przez Podkarpacką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.

   

  Bardzo cieszymy się z tej nagrody, ponieważ przyznawana jest przez organizację skupiającą merytorycznych fachowców, bo są tam zarówno architekci, budowlańcy, jak i inżynierowie od wszelkich instalacji i to właśnie oni uznali, że pawilon zasługuje na miano Budowy Roku oraz nagrodę I stopnia wśród wszystkich realizowanych w ubiegłym roku inwestycji użyteczności publicznej. Satysfakcja jest tym większa, że do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 zgłosiły się właściwie wszystkie szpitale realizujące różne inwestycje oddane do użytku w 2018, a spośród nich wyróżniono naszą – mówi Marian Furmanek, dyrektor SP ZOZ w Leżajsku.
  Celem konkursu była promocja polskiej myśli technicznej i naukowej, nowatorskich rozwiązań, wysokiej jakości robót i rzetelności w działaniach na rzecz budownictwa i środowiska, prezentacja i popularyzacja osiągnięć inwestorów, projektantów i wykonawców przedsięwzięć budowlanych, na których uzyskano wyróżniające się wyniki w okresie realizacji obiektu budowlanego lub całego procesu inwestycyjnego. Zakres konkursu obejmował obiekty nowo wznoszone, przebudowywane, remontowane, zlokalizowane na terenie województwa podkarpackiego.
  Inwestycję do konkursu zgłosił jej wykonawca, firma ERBUD Operations Sp. z o.o.
  Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW