Zamknij mobilną wersję WCAG- Starostwo Powiatowe w Leżajsku

• Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
  • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. jest niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. To data wyzwalająca w Polakach poczucie dumy i radości z odzyskanej wolności, ale także wymagająca szczególnej pamięci o wydarzeniach składających się na jej odzyskanie i o osobach, które się do tego przyczyniły zarówno w kontekście lokalnym, jak i ogólnonarodowym.

Z okazji święta 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Ziemi Leżajskiej, jak co roku, przygotowało wspólne śpiewanie (karaoke) pieśni patriotyczno-żołnierskich przy akompaniamencie Zdzisława Zawilskiego, które jest organizowane w ramach powyższego święta. W trakcie wydarzenia gościnnie wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku.
Wszystkich chętnych zapraszamy 17 listopada o godzinie 17:15 do sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej.
MZL