Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Starosty Leżajskiego z okazji Dnia Dziecka

31 maja 2019

Patronat: Starosta Leżajski Marek Śliż

Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Leżajsku, ul. Grunwaldzka 1, 37-300 Leżajsk

Data: 1 czerwca 2019 roku (sobota), rozpoczęcie zawodów godz.10:00, potwierdzenie udziału do godziny 9.45 planowane zakończenie około 14:30.

Cel turnieju:

 Wyłonienie zwycięzcy

 Alternatywne spędzenie czasu wolnego

 Zachęcanie do aktywności umysłowej

 Integracja środowiska szachowego

Organizatorzy: Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Leżajsku

Uprawnieni do gry: turniej otwarty w 3 grupach wiekowych – A, B, C.

System rozgrywek: szwajcarski na dystansie 7 rund; tempo gry: 15 minut dla każdego zawodnika.

Klasyfikacja wyników: w 3 grupach wiekowych: A OPEN: ur. 2002 i starsi, B: 2003 – 2007, C: 2008 i młodsi.

System oceny (punktacja): – za wygraną partię zawodnik otrzymuje 1 pkt, za remis 0,5 pkt, za przegraną – 0 pkt

Zgłoszenia:  e-mailem na adres: koperniczek@poczta.onet.pl  do dnia 31.06.2019 roku oraz na stronie internetowej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3431/

Kontakt: Andrzej Mazurkiewicz – 698 786 723

Nagrody:

Grupa A: ur. 2002 i starsi: za miejsca 1-5 puchary i nagrody rzeczowe oraz medale dla pozostałych uczestników.

Grupa B: ur. w 2003 – 2007: za miejsca: za miejsca 1-3 puchary oraz nagrody rzeczowe, 4-6 statuetki oraz nagrody rzeczowe, dla pozostałych  medale.

Grupa C: ur. w 2008 i młodsi: za miejsca 1-3 puchary oraz nagrody rzeczowe, 4-6 statuetki oraz nagrody rzeczowe, dla pozostałych  medale.

Każdy uczestnik turnieju otrzyma pamiątkowy dyplom.

Opiekę wychowawczą nad niepełnoletnimi zawodnikami podczas zawodów sprawują ich opiekunowie (rodzice).

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

Andrzej Mazurkiewicz