Zamknij mobilną wersję WCAG

Narada roczna o stanie bezpieczeństwa powiatu leżajskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej

24 marca 2023

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  23 marca br. w Komendzie Powiatowej PSP w Leżajsku odbyła się narada roczna o stanie bezpieczeństwa powiatu leżajskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

  W naradzie uczestniczyli: poseł na Sejm RP Jerzy Paul, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, komendant powiatowy PSP w Leżajsku st. bryg. Józef Kludys wraz z kadrą oficerską, komendant powiatowy Policji w Leżajsku mł. insp. Janusz Mokrzycki, nadleśniczy Nadleśnictwa Leżajsk Tomasz Cebula, członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz, burmistrz miasta i gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel, wójt gminy Kuryłówka Agnieszka Wyszyńska, wójt gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, wójt gminy Grodzisko Dolne Jacek Chmura, przedstawiciele struktur zarządzania kryzysowego, prezesi i komendanci gminni OSP oraz prezesi jednostek OSP.

  Podczas narady st. bryg. Józef Kludys przedstawił sprawozdanie z działalności Komendy Powiatowej PSP w Leżajsku za 2022 rok, podsumował współpracę z jednostkami OSP oraz nakreślił główne cele i kierunki działania krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na rok 2023.

  Poseł na Sejm RP a zarazem prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Leżajsku  dh Jerzy Paul omówił stan osobowy i wyszkolenie strażaków OSP powiatu leżajskiego oraz zaprezentował bazę lokalową i wyposażenie jednostek.

  Podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec przedstawił realizację zadań Państwowej Straży Pożarnej w 2022 r. z perspektywy województwa podkarpackiego oraz plany inwestycyjne na 2023 rok.

  Narada była również okazją do złożenia podziękowań przez komendantów dla strażaków KP PSP w Leżajsku i OSP powiatu leżajskiego za dotychczasową służbę i działalność oraz dla parlamentarzystów i samorządowców za dobrą współpracę i wspieranie ochrony przeciwpożarowej.

  bryg. Wojciech Długosz, KP PSP Leżajsk
  Zdjęcia: st. kpt. Damian Kurek, KP PSP Leżajsk

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka