Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza na nowe zajęcia tematyczne

13 maja 2022

W związku otwarciem długo wyczekiwanej stałej ekspozycji „Archeologii i Dziejów Staropolskich Ziemi Leżajskiej” Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza uczniów ze szkół podstawowych oraz średnich zarówno z terenu powiatu leżajskiego, jak i spoza jego granic na pierwsze (jeszcze przedwakacyjne) zajęcia tematyczne oraz zwiedzanie wystawy z przewodnikiem.

Nowo otwarta ekspozycja prezentuje archeologię ziemi leżajskiej oraz czasy staropolskie: lokacje miasta, wojny i najazdy tatarskie, a także objawienia i rozwijanie się kultu Matki Bożej Leżajskiej. Bazuje na multimedialnych technikach audiowizualnych oraz tradycyjnych grafikach i gablotach prezentujących zabytki archeologiczne, a także dokumenty staropolskie. Zlokalizowana jest w XVII-wiecznych piwnicach jednej z oficyn kompleksu Dworu Starościńskiego.

Opis lekcji, sposób zapisu oraz koszt znajdziecie Państwo w niniejszych kartach zajęć.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr. tel. 17 240 22 35 wew. 15 lub bezpośrednio w kasie placówki.

Alt=""

MZL