Zamknij mobilną wersję WCAG- Starostwo Powiatowe w Leżajsku

• Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
  • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

Pomimo wcześniejszej możliwości otwarcia swoich podwojów, Muzeum Ziemi Leżajskiej (tj. od 4 maja br.) wstrzymało się z udostępnieniem zbiorów zwiedzającym z uwagi na prace mające zwiększyć bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne w placówce.

Aktualnie, tj. po zaakceptowaniu przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Leżajsku procedur, muzeum oficjalnie wznawia możliwość zwiedzania, korzystania z biblioteki oraz dokonywania zakupów w sklepiku muzealnym, w którym można nabyć m.in.
drewniane zabawki, pamiątki regionalne i publikacje.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, w trosce o bezpieczeństwo odwiedzających oraz personelu Muzeum Ziemi Leżajskiej, prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

• Przed wejściem należy zdezynfekować ręce płynem znajdującym się przy drzwiach wejściowych.
  • Wymagane jest noszenie ochrony ust i nosa oraz rękawiczek ochronnych.
  • W obiekcie:
    – “Dwór” może przebywać jednorazowo maksymalnie 30 osób (sala nr 2 – 4 osoby; sala nr 10 – 10 osób; sala nr 11 – 3 osoby; sala nr 12 – 10 osób;
    -punkt kasowo-informacyjny – 3 osoby).
    – Oficyna północno-zachodnia – ekspozycja browarnicza 10 osób.
  • Nie wolno przekraczać wyznaczonej przestrzeni podczas obsługi.
  • Należy zachować 2 metry odstępu w trakcie zwiedzania.
  • Nie dotykać eksponatów.
  • Rekomendowana jest płatność kartą.

Biblioteka przyjmuje interesantów po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym na wizytę.
Po obsłużeniu, należy opuścić lokal.
Przewodnicy w celu zwiększenia bezpieczeństwa zachowają stosowny odstęp oraz wyposażeni będą również w maseczki lub przyłbice ochronne. Muzeum prosi o stosowanie się do poleceń przewodników.

Obecnie placówka pracuje 6 dni w tygodniu:

• PONIEDZIAŁEK – 8:00 – 16:00 (Wstęp bezpłatny dla turystów indywidualnych)
  • WTOREK – 8:00 – 18:00 ŚRODA – 8:00 – 16:00
  • CZWARTEK – 8:00 – 16:00
  • PIĄTEK – 8:00 – 16:00
  • SOBOTA – nieczynne
  • NIEDZIELA – 10:00 – 16:00

Od czerwca MZL będzie pracować 7 dni w tygodniu.

Uwaga: Ekspozycja browarnicza w związku z prowadzoną modernizacją pozostaje zamknięta. Planowany termin jej otwarcia to ostatni tydzień maja (informacja o otwarciu zostanie podana na stronie internetowej muzeum).

Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę. Serdecznie zapraszamy oraz życzymy miłego pobytu w Muzeum Ziemi Leżajskiej.

MZL