Zamknij mobilną wersję WCAG

Muzeum zaprasza na świąteczne lekcje muzealne

18 listopada 2021

Alt=""
 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Muzeum Ziemi Leżajskiej serdecznie zaprasza uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych wraz z nauczycielami z terenu naszego powiatu oraz spoza jego granic do uczestnictwa na specjalnie zorganizowanych, świątecznych lekcjach muzealnych.

  Wszelkie informacje dotyczące szczegółowego opisu lekcji, grupy docelowej, rezerwacji, numeru kontaktowego oraz kosztów przedstawione zostały poniżej.

  Lekcja 1. „Świąteczne pierniczki lukrem malowane”
  Wesoła lekcja związana z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia, wprowadzająca w klimat przygotowań świątecznych. Uczestnicy zajęć wykroją z ciasta wzory pierniczków, a po ich wypieczeniu własnoręcznie udekorują kolorowym lukrem. Pachnące bożonarodzeniowe wypieki zabiorą ze sobą na domowy, świąteczny stół.
  Czas trwania lekcji: ok. 60 minut
  Dla dzieci przedszkolnych (od 6 lat) i uczniów klas I – VIII Szkoły Podstawowej
  Cena: 9 zł od osoby

  Lekcja 2. „Aniołek Bożego Narodzenia”
  Interesująca lekcja dotycząca tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy poznają symbolikę aniołka i zapoznają się ze zwyczajami świątecznymi. Podczas zajęć wykonają figurkę aniołka z masy solnej, którego ozdobią kolorowym brokatem i zabiorą ze sobą do domu.
  Czas trwania lekcji: ok. 60 minut
  Dla uczniów klas I – VIII Szkoły Podstawowej
  Cena: 7 zł od osoby

  Lekcja 3. „Stała pod śniegiem panna zielona”
  Lekcja dotycząca zwyczaju przystrajania bożonarodzeniowej choinki. Uczestnicy zapoznają się z historią świątecznego drzewka, dawnymi tradycjami z nim związanymi oraz ozdobami wraz z ich symboliką. Następnie otrzymają gipsowe dekoracje, które pomalują według własnego pomysłu i powieszą na choinkach w swoich domach.
  Czas trwania: ok. 60 minut
  Dla dzieci przedszkolnych (od 5 lat) i uczniów klas I – VIII Szkoły Podstawowej
  Cena: 7 zł od osoby

  Lekcja 4. „Przybieżeli do Betlejem”
  Zajęcia rozpoczynają się od przypomnienia historii o narodzinach Jezusa w szopce betlejemskiej. Uczestnicy odpowiedzą na serię krótkich pytań, po czym dostaną szopkę gipsową do samodzielnego pomalowania. Swoją pracę będą mogli zabrać ze sobą do domu.
  Czas trwania: ok. 60 minut
  Dla uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej
  Cena: 10 zł od osoby

  Kontakt tel. 17 240-22-35 wew. 15

  Alt=""
   

  Alt=""

  Alt=""

  MZL

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka