Zamknij mobilną wersję WCAG

Medale dla zawodniczek LKKK na Mistrzostwach Polski Polskiego Związku Karate

20 kwietnia 2023

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  15 kwietnia br. w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego (PZKK). Zawody objęte patronatem Zarządu PZKK i Burmistrza Miasta Limanowa zgromadziły 330 reprezentantów z 61 klubów stylu Kyokushin.

  Znakomicie w tych mistrzostwach zaprezentowały się zawodniczki Leżajskiego Klubu Karate Kyokushin zdobywając trzy medale. Najlepszy swój życiowy start zaliczyła Nikola Jaśkiewicz, która trenuje w leżajskiej sekcji karate. Nikola zdobyła złoty medal w konkurencji kata młodziczek 12-13 lat. Julia Wołoszyn wywalczyła srebrny medal w konkurencji kumite juniorek 55-65 kg, zaś Aleksandra Koszałka brązowy w kumite juniorek -55 kg.

  Z ekipy męskiej najlepiej zaprezentował się Michał Kuryś, który po wygraniu dwóch rund w konkurencji kata ostatecznie zajął czwarte miejsce. Pozostali nasi zawodnicy odpadli z rywalizacji po przegranych swoich pierwszych pojedynków.

  Kierownikiem ekipy był shihan Dariusz Burda, a w mistrzostwach uczestniczyli również Wojciech Rychel, Stanisław Stachula, Filip Baran i Hubert Bęben. Udział w zawodach został zrealizowany między innymi ze środków pochodzących z dotacji Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Powiatu Leżajskiego.

  Więcej informacji na karatelezajsk.pl

  LKKK

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka