LIX sesja Rady Powiatu Leżajskiego

2 listopada 2022

Alt=""

LIX sesja Rady Powiatu

28 października w sali obrad Rady Powiatu Leżajskiego odbyła się LIX sesja rady.

Po przyjęciu porządku obrad i protokołów z LVII i LVIII sesji Rady Powiatu radni zapoznali się z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Leżajskiego za rok szkolny 2021/2022 oraz informacją o organizacji szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Leżajski w roku szkolnym 2022/2023.

Następnie podjęli uchwały w sprawie:

– przyjęcia Powiatowego Programu Opieki nad Zabytkami Powiatu Leżajskiego na lata 2022-2025.
    – ogłoszenia obowiązujących w 2023 roku maksymalnych stawek opłat za usunięcie pojazdów z dróg powiatu leżajskiego oraz ich parkowanie na parkingu strzeżonym,
    – przekazania środków finansowych dla Policji,
    – wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu na 2022 r.

Podczas spotkania radni zapoznali się również z informacją z analizy oświadczeń majątkowych, natomiast starosta przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.