Zamknij mobilną wersję WCAG

Koncert noworoczny Powiatowej Orkiestry DIVERTIMENTO

22 stycznia 2024

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

 • Galeria zdjęć Galeria zdjęć

Wyślij odnośnik

  Bożonarodzeniowa atmosfera jest tym, za czym większość z nas tęskni przez cały rok i choć od świąt upłynął już niespełna miesiąc, to dzięki noworocznemu koncertowi Powiatowej Orkiestry DIVERTIMENTO znów można było jej doświadczyć w wyjątkowej, bo muzycznej odsłonie.

  8 stycznia orkiestra pod batutą Rafała Czarnackiego zaprezentowała na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku repertuar świąteczny, w którym znalazły się m.in. takie utwory jak: „Nie było miejsca dla Ciebie”, „W żłobie leży” i „Pasterze mili”.

  Wraz z orkiestrą wystąpiły wokalistki: Julia Baran i Agata Jaskierska z Grupy Wokalnej Meritum, działającej w Miejskim Centrum Kultury pod kierownictwem Bartłomieja Urbańskiego, przy współpracy Jacka Brzuzana. Na scenie MCK pojawili się gościnnie również soliści: Marcel Kotula i Maksymilian Stalec.

  Entuzjastyczne reakcje publiczności, która tego wieczoru wypełniła niemal po brzegi salę widowiskową MCK, z pewnością dały artystom wiele satysfakcji i nagrodziły ich trud włożony w kilkumiesięczne przygotowania do koncertu.

  Więcej  zdjęć z koncertu na profilu Fb Powiatu Leżajskiego.

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka
  Fot. Jacek Brzuzan