Informacja o punktach nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu leżajskiego

2 stycznia 2023

Alt=""

Starosta Leżajski informuje, że w okresie od 02 stycznia 2023 roku do 31 grudnia 2023 roku na terenie powiatu leżajskiego będą dostępne 3 punkty pomocy prawnej, w których będzie udzielana nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz edukacja prawna. Punkty te będą usytuowane w następujących lokalizacjach:

Punkt nr 1:

Starostwo Powiatowe w Leżajsku, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 8, 37- 300 Leżajsk.

Pomoc prawna udzielana w formie nieodpłatnej pomocy prawnej (NPP) przez Fundację „Masz Prawo”.

Dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach od 0800 do 1200. W każdy poniedziałek dyżur specjalizacyjny z zakresu prawa rodzinnego (alimenty, rozwody, podział majątku wspólnego, kontakty z dziećmi) oraz z zakresu prawa cywilnego (dziedziczenie, stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, zachowek).

Punkt nr 2:

Starostwo Powiatowe w Leżajsku, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 8, 37-300 Leżajsk.

Pomoc prawna udzielana w formie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego (NPO) przez Fundację „Masz Prawo”.

Dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach od 1200 do 1600. W każdy wtorek dyżur specjalizacyjny z zakresu prawa rodzinnego (alimenty, rozwody, podział majątku wspólnego, kontakty z dziećmi) oraz z zakresu prawa cywilnego (dziedziczenie, stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, zachowek).

Punkty nr 3:

– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Dolnym, 37-306 Grodzisko Dolne 124A. Pomoc prawna udzielana w formie nieodpłatnej pomocy prawnej (NPP) przez radcę prawnego i adwokata. Dyżur w każdy wtorek w godzinach od 0800 do 1200.

– Urząd Gminy w Kuryłówce, 37-303 Kuryłówka 527.  Pomoc prawna udzielana w formie nieodpłatnej pomocy prawnej (NPP) przez adwokata. Dyżur w każdą środę w  godzinach od 0800 do 1200.

– Urząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, 37-310 Nowa Sarzyna, ul. Kopernika 1. Pomoc prawna udzielana w formie nieodpłatnej pomocy prawnej (NPP) przez radców prawnych i adwokata. Dyżury w każdy poniedziałek w  godzinach od 1100 do 1500, czwartek w godzinach od 1130 do 1530 oraz piątek w godzinach od 0800  do 1200.

Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie udzielane będzie osobom uprawnionym, wskazanym w art. 4 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 945).

Informację zamieściła: Monika Baj