I Zawody Strzeleckie Stowarzyszenia Carpatia Arms

12 stycznia 2022

8 stycznia na terenie Strzelnicy Arizona w Przychojcu odbyły się I Zawody Strzeleckie Stowarzyszenia Carpatia Arms przy współorganizacji Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa 9×19 w Leżajsku, Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa Granat w Lubaczowie oraz Powiatu Leżajskiego. Wydarzenie objął patronatem Starosta Leżajski Marek Śliż.

W zawodach wzięło udział 98 uczestników, którzy wystrzelali 1274 sztuk amunicji w kalibrze 9mm. Strzelnicę w trakcie turnieju odwiedziło około 300 osób.

Podczas zawodów swoje wystawy zorganizowały m.in. służby mundurowe i ratownicze. Wojska Obrony Terytorialnej zaprezentowały sprzęt wojskowy, Państwowa Straż Pożarna pokazała specjalistycznego robota będącego na wyposażeniu jednostki oraz zorganizowała pokaz ewakuacji osoby poszkodowanej po wypadku komunikacyjnym, a grupa ratowników z Polskiego Czerwonego Krzyża omawiała pierwszą pomoc przedmedyczną. Ponadto firma Folkward prezentowała swój sprzęt w postaci ochrony balistycznej przeznaczonej na rynek cywilny, zaś firma Centrum Ratownictwa Medycznego i Pomocy Doraźnej Emergency24 sp.z o.o udostępniła prywatną, specjalistyczną karetkę, a jej pracownicy na miejscu opowiadali o swojej pracy. Dodatkowo swoje stoisko edukacyjno-informacyjne zaprezentowała Policja, a Zespół Szkół Licealnych przygotował wystawę dotyczącą kształcenia uczniów o profilu wojskowym. Strzelnica Arizona zrobiła także ekspozycję broni, która jest dostępna dla każdego, kto korzysta z usług strzelnicy. Uczestnicy wydarzenia mogli również na żywo zobaczyć prawdziwego Hummer Humvee H1, słynny wielozadaniowy pojazd stworzony dla amerykańskiej armii.

Zawody zwieńczyło rozdanie nagród dla najlepszych strzelców, które wręczył Starosta Leżajski. Po przyznaniu wyróżnień odbyło się losowanie wartościowych nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów.

Stowarzyszenie Carpatia Arms
    Fot. Dwa W Fotografia