Finał świątecznych zajęć w Muzeum Ziemi Leżajskiej

27 grudnia 2022

22 grudnia był ostatnim dniem świątecznych warsztatów w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Tego dnia uczestnicy zajęć pożegnali się z zapachem pierniczków, melodią wspólnie śpiewanych kolęd i wszędobylskim brokatem. W tym sezonie padły rekordowe liczby. Zajęcia niejednokrotnie odbywały się w dwóch salach jednocześnie, ponieważ łączna ilość zapisanych uczestników przekroczyła 1000 osób.

Muzeum odwiedziły dzieci ze szkół i przedszkoli oraz mali mieszkańcy miejscowości z gmin wchodzących w skład powiatu leżajskiego, a także z powiatów sąsiednich, m.in. z Łańcuta, Sokołowa Małopolskiego czy Przędzela.

Oprócz wcześniej wymienionego, bardzo lubianego przez dzieci pieczenia pierniczków zorganizowane zostały także zajęcia plastyczne: malowanie gipsowych szopek betlejemskich, lepienie aniołka z masy solnej i malowanie zawieszek choinkowych. Dodatkowo muzeum w ramach prezentu licznie zapraszało odwiedzające dzieci do bezpłatnego zwiedzania nowo otwartej Ekspozycji Archeologii, mieszczącej się w XVII-wiecznej piwnicy pod jedną z oficyn muzealnego kompleksu.

Pracownicy muzeum dziękują uczestnikom za samodzielną, staranną pracę, mając nadzieję, że przygotowane podczas lekcji pierniczki i ozdoby sprawiły radość nie tylko małym piekarzom i artystom, lecz także ich bliskim. Muzeum raz jeszcze pozdrawia wszystkie dzieci wraz z opiekunami, życząc szczęśliwego nowego roku.

Już w styczniu Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na lekcje ze stałego repertuaru. Informacje na ich temat można znaleźć na stronie placówki lub uzyskać mailowo: informacja@muzeum-lezajsk.pl i telefonicznie: 17 240 22 35, wew. 15.

MZL