Zamknij mobilną wersję WCAG

Ferie w Muzeum Ziemi Leżajskiej

7 stycznia 2020

 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  W ramach tegorocznych ferii zimowych Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza dzieci z terenu powiatu leżajskiego na warsztaty i lekcje muzealne. Zajęcia odbywać się będą od 13 do 24 stycznia 2020 r. (co drugi dzień zgodnie z informacją na załączonym plakacie).

  13 stycznia (poniedziałek): Edukacja teatralna – poznaj teatr. Spotkanie ma na celu przybliżenie ogólnej wiedzy o teatrze, pracy aktorów i procesu powstawania przedstawienia teatralnego, a także wyrabianie postawy szacunku względem teatru, zapoznanie z niektórymi zasadami kulturalnego zachowania się podczas pobytu w teatrze i wyrabianie właściwej postawy przyszłego odbiorcy widowisk teatralnych. W ramach zajęć przewidziane jest również wykonanie pacynek na palce z papieru.

  15 stycznia (środa): Leżajsk – twoje miasto dawniej i dziś. Legendy i fakty – prezentacja multimedialna, konkurs o znanych miejscach, zwiedzenie Wystawy Historycznej Miasta i Regionu.

  17 stycznia (piątek): Podarunki na Dzień Babci i Dziadka. Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka wykonamy prezenty dla swoich Dziadków, które później dzieci będą mogły podarować swoim dzieciom (kubek zdobiony pisakami oraz gipsowe serce do malowania farbami akrylowymi).

  20 stycznia (poniedziałek): Tajemnice zimy – świecznik z bałwankiem. Warsztaty polegające na zabawie z gliną. Uczestnicy wykonają własnoręcznie świecznik z bałwankiem, który będą mogli później zabrać ze sobą do domu. To zajęcia plastyczne rozwijające wyobraźnię, umiejętności manualne oraz twórczą aktywność plastyczną. W ramach tej lekcji przewidziane jest również zwiedzanie ekspozycji dotyczącej Zabawkarstwa Leżajskiego.

  22 stycznia (środa): Edukacja teatralna – warsztaty ekspresywno-ruchowe. Spotkanie ma na celu aktywizowanie dziecięcej wyobraźni poprzez odgrywanie krótkich „ról”, odwoływanie się do doświadczeń uczestników, stymulowanie twórczej aktywności i wywoływanie przeżyć emocjonalnych oraz estetycznych.

  24 stycznia (piątek): Zimowe prace plastyczne. Na zajęciach wykonamy różnego rodzaju prace plastyczne, których motywem przewodnim będzie zima i wszystko co się z nią kojarzy.

  Informacje:
  • zajęcia przewidziane są dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat,
  • koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 6 złotych za każdy dzień,
  • w trakcie zajęć przewidziana jest przerwa śniadaniowa. Muzeum zapewnia herbatę, natomiast kanapki prosimy przynosić we własnym zakresie,
  • w trakcie zajęć będą wykonywane zdjęcia w celach promocyjnych muzeum.

  Zapisy:
  • zgłoszenia dziecka na zajęcia należy dokonać telefonicznie lub osobiście w muzeum (tel.: 17 240 22 35, wew. 15),
  • chęć uczestnictwa zapisanego już dziecka należy potwierdzić telefonicznie dzień przed zajęciami.

  Uwaga:
  Liczba miejsc ograniczona.