F2 WORLD CUP Wierzawice 2019 Memoriał Eugeniusza Kujana

4 lipca 2019

W dniach 28-30 czerwca 2019 r. po raz 27. odbyły się Międzynarodowe Zawody Modeli na Uwięzi F2-WORLD CUP WIERZAWICE 2019 Memoriał Eugeniusz Kujana. Ja co roku, zawody w Wierzawicach to organizacyjny i sportowy sukces. Pracowała na to nieliczna grupa osób, a w szczególności Prezes Klubu Modelarskiego Marek Leszczak.

Cieszy również fakt, że dopisała frekwencja zawodników z kilkunastu krajów. Rekordową obsadę miała kategoria F2B modeli akrobacyjnych, w której rywalizowało 35 zawodników. Ponadto w wydarzeniu wzięli udział m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Adam Wylaź i Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko.

W poszczególnych klasach zwyciężyli:
    F2A- modele prędkościowe
    1. Sobala Tomasz – Polska
    2. Miś Artur – Polska
    3. Walania Kacper – Polska
    F2B – modele akrobacyjne
    1. Burger Igor – Słowacja
    2. Stano Jan – Słowacja
    3. Krystian Borzęcki – Polska
    F2C – wyścig zespołowy
    1. Igoshyn Oleksii i Yurii Chayka – Mołdawia
    2. Bondarenko Yurii i Lerner Semen – Mołdawia
    3. Rodin Ilia i Osadchyi Ihor – Ukraina

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania przyjaciołom, wolontariuszom oraz partnerom i sponsorom, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia: Powiatowi Leżajskiemu, Gminie Leżajsk, Elektrociepłowni Nowa Sarzyna, Grupie Żywiec S.A. Browar w Leżajsku i Bankowi Spółdzielczemu w Leżajsku.

Klub Modelarski im. E. Kujana w Wierzawicach.