Dzień lasowiacki w Muzeum Ziemi Leżajskiej

20 września 2022

16 września odbył się “Dzień lasowiacki w Muzeum Ziemi Leżajskiej” w ramach II Festiwalu Kultury Lasowiackiej, podczas którego w dniach od 4 do 18 września na terenie całego województwa podkarpackiego odbyło się szereg wydarzeń kulturalnych.

W programie „Dnia lasowiackiego w Muzeum Ziemi Leżajskiej” znalazły się m.in: bezpłatne zwiedzanie wystawy etnograficzno-zabawkarskiej, lekcje i warsztaty dla dzieci i dorosłych w tym warsztaty bibułkarskie prowadzone przez Czesławę Zawadzką oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca „LELIWA” działającego przy MCK w Leżajsku. Ponadto wszyscy obecni poczęstowani zostali tradycyjnymi przysmakami lasowiackimi: gryczkami i kapuśniaczkami.

W wydarzeniu uczestniczyła młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich z terenu Leżajska oraz szkoły podstawowe z powiatu leżajskiego.

Ponadto w wydarzeniu udział wzięli: Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz , Radna Rady Powiatu Leżajskiego Dorota Wylaź  oraz Członek Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej, Przewodniczący Rady Muzeum Ziemi Leżajskiej dr Dariusz Półćwiartek, dyrektor MCK w Leżajsku Ireneusz Wołek, przedstawicielki Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w  Rzeszowie: Justyna Grzyb, Magdalena Mróz i Magdalena Mazur oraz opiekunowie młodzieży z placówek oświatowych.

Sponsorem i pomysłodawcą  II Festiwalu Kultury Lasowiackiej był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Muzeum Ziemi Leżajskiej składa podziękowania MCK w Leżajsku za wykonanie nagłośnienia scenicznego.

MZL