Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych przyznała dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej

5 września 2023

W lipcu Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych ogłosiła wyniki naboru wniosków o dofinansowanie przebudowy dróg na terenie całego kraju.

Ww. zadania realizowane będą z wykorzystaniem środków funduszu leśnego w ramach wspomagania administracji publicznej przez Lasy Państwowe.

Wśród tych pozytywnie rozpatrzonych znalazł się wniosek na przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 1259R Gniewczyna (gr. pow) – Grodzisko – Giedlarowa w km 6+660 – 10+450, złożony przez Nadleśnictwo Leżajsk.  Kwota dofinansowania to 2 200 000 zł. Realizacja inwestycji jest efektem dobrej współpracy samorządów: powiatowego i gminnego z leżajskim nadleśnictwem.

4 września w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się symboliczne wręczenie promesy na wspomnianą inwestycję. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, Przewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Adam Wylaź, Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Leżajski Lucjan Czenczek, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Trębacz, Wójt Gminy Grodzisko Dolne Jacek Chmura, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Marek Marecki oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Leżajsk Tomasz Cebula.