Zamknij mobilną wersję WCAG- Starostwo Powiatowe w Leżajsku

• Wysoki kontrast

• Zrestartuj ustawienia

Kościół filialny pw. Jezusa Miłosiernego

Kościół filialny pod wezwaniem Jezusa Miłosiernego został wybudowany w latach 1828-32 jako Cerkiew pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Pierwotny budynek został spalony w roku 1874. Odbudowano go w 1875 r., a następnie gruntownie odrestaurowano w roku 1900. Otrzymał wówczas obecny wygląd i nowy wystrój wnętrza. Obecny kościół to nieduża jednonawowa budowla z węższym prezbiterium, utrzymana w typie eklektycznym. Fasada z pozornym ryzalitem środkowym, zakończona murem attykowym z trzema szczytami. W ołtarzu głównym znajduje się krzyż Chrystusa Ukrzyżowanego. Obecnie w kościele odprawiane są głównie msze św. i nabożeństwa dla dzieci i młodzieży. Często określany jest mianem „małego kościoła”.

Zdjęcie:  Piotr Jaworek

Galeria: