Zamknij mobilną wersję WCAG

Baza noclegowa - Hotele

Herb Miasto Leżajsk

Miasto Leżajsk

HOTEL „U BRACI ZYGMUNTÓW”

37-300 Leżajsk

ul. Klasztorna 2e

CENTRUM BANKIETOWO-HOTELOWE „PERŁA”

ul. Hutnicza 2A

37-300 Leżajsk

DOM PIELGRZYMA

ul. 11 Listopada 1

37-300 Leżajsk

PENSJONAT „HUBERT”

Os. Leśników 512

37-300 Leżajsk

NOCLEGI – ANDRZEJ SZKODZIŃSKI

ul. Mickiewicza 134

37-300 Leżajsk

Herb Miasto Nowa Sarzyna

Miasto i Gmina Nowa Sarzyna

ZKS „UNIA” USŁUGI HOTELARSKIE

Piłsudskiego 2

37-310 Nowa Sarzyna

HOTEL PAŁAC ROMERO

ul. Jana Pawła II 2a

37-310 Nowa Sarzyna

Herb Gmina Kuryłówka

Gmina Kuryłówka

„APEX” NOCLEGI

Ożanna 81

37-303 Kuryłówka

Herb Gmina Leżajsk

Gmina Leżajsk

DWÓR SZLACHECKI – RESTAURACJA I NOCLEGI
DWÓR SZLACHECKI – RESTAURACJA I NOCLEGI

Biedaczów 187

37-110 Żołynia

Baza noclegowa - Gospodarstwa agroturystyczne

Herb Miasto Nowa Sarzyna

Miasto i Gmina Nowa Sarzyna

Agroturystyka – Aniela i Marian Szostak

Ruda Łańcucka 33

37-310 Nowa Sarzyna

Telefon 506 371 160 Telefon 17 241 38 47 Strona www Agroturystyka – Aniela i Marian Szostak http://www.noclegi-sarzyna.pl/

Właściciel gospodarstwa dysponuje dwoma obiektami do przyjmowania gości zainteresowanych agroturystyką. Pierwszy z nich z przeznaczeniem dla firm lub miejsce spotkań firmowych, drugi obiekt dla osób chcących odpocząć w spokojnej okolicy i miłej atmosferze. Obiekty położone są w miejscowości Nowa Sarzyna przy drodze krajowej nr 77 na trasie Sandomierz – Jarosław – Przemyśl, niedaleko Leżajska. W ofercie znajduje się 20 miejsc noclegowych w dwu-, trzy- i czteroosobowych pokojach.

Wyposażenie pokoi: TV, radio, czajnik, łazienka z prysznicem, aneks kuchenny, lodówka, bilard.

Dostępny również parking dla samochodów.

Ceny do negocjacji. Gospodarstwo wystawia również faktury VAT.

Gospodarstwo agroturystyczne "Pod Lasem" – Marzena i Jan Siuzdak

Kołacznia 781

37-311 Wola Zarczycka

Telefon 606 434 148 Telefon 17 241 74 97

Gospodarstwo położone z dala od zabudowań w malowniczej scenerii przyrody. W odległości 500 m znajduje się jedyne w Polsce i Europie naturalne siedlisko azali pontyjskiej zwanej również różanecznikiem żółtym. Walory przyrodnicze, duża przestrzeń wokół domu, estetycznie urządzony ogród oraz serdeczna i miła rodzinna atmosfera gwarantuje idealny wypoczynek z dala od otaczającej codzienności. Jest to wspaniałe miejsce dla rodzin z dziećmi, które mogą korzystać z naturalnego czystego środowiska, a dodatkowo dzieci mają frajdę z wypoczynku w gospodarstwie i obcowania ze zwierzętami. W gospodarstwie znajdują się dwa konie, krowa, króliki, indyki, kury, trzoda chlewna, pies, kot. Dodatkowo u zaprzyjaźnionego sąsiada można podziwiać pawie. W niedalekiej odległości od gospodarstwa (ok. 100 m) znajduje się naturalne bogate w zasoby mineralne źródło wody pitnej, a w odległości 500 m dwa stawy, gdzie miłośnicy wędkowania mogą spędzać wolne chwile.

W domu dla gości udostępnionych jest 5 pokoi, 2 łazienki z wanną i prysznicem oraz wc. Pokój wypoczynkowy z telewizorem, jadalnia i kuchnia wspólna dla wszystkich. Dla osób przyjeżdżających do gospodarstwa właściciele przygotowali szereg atrakcji: przejażdżki konne, w siodle, bryczką, a porą zimową kulig. Dzięki temu o każdej porze roku można poznać piękno przyrody. Gospodarstwo posiada plac zabaw dla dzieci, organizuje przejażdżki rowerowe oraz samochodowe po atrakcyjnych i ciekawych miejscach w okolicy. Organizujemy również warsztaty wikliniarskie, podczas których goście mogą dla siebie przygotować gotowy wyrób lub nabyć inne produkty wikliniarskie. Osoby przyjeżdżające do gospodarstwa mogą również uczestniczyć w pracach polowych bądź karmieniu domowych zwierząt (szczególnie lubią to dzieci). Wieczory w gospodarstwie można spędzać przy ognisku lub grillu na miłych rozmowach.

Gospodarstwo oferuje całodzienne wyżywienie na bazie ekologicznych własnych produktów tj.: mięso, nabiał, jaja, miód, warzywa z własnego przydomowego ogródka, z możliwością nabycia tych produktów.

Do najważniejszych atrakcji i zabytków godnych polecenia należą:

 • pałac w Łańcucie (40 km)
 • Klasztor OO. Bernardynów w Leżajsku z barokowymi organami. W okresie od czerwca do sierpnia odbywają się niedpłatne koncerty organowe w każdy poniedziałek w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej (15 km)
 • cmentarz żydowski z grobem cadyka Elimelecha w Leżajsku (15 km)
 • neogotycki kościół w Woli Zarczyckiej (2 km)
 • rezerwat azali pontyjskiej
 • baseny kryte w Leżajsku i Nowej Sarzynie
 • zalew (kąpielisko) w Brzozie Królewskiej (8 km)

Informacje praktyczne:

 • kościół: 2 km
 • najbliższy lekarz: 2 km,
 • przystanek autobusowy: 1,5 km
Herb Gmina Kuryłówka

Gmina Kuryłówka

Agroturystyka „U Kaszuba” Adam Zacharyasz

Dąbrowica 69

37-303 Kuryłówka

Telefon 51 822 85 70 Telefon 017 243 98 04

Gospodarstwo oferuje:

 •  wypoczynek na wsi obok rzeki Złota, która wpływa do zalewu Ożanna
 • 8 miejsc noclegowych (plus dostawki i łóżeczko turystyczne dla dzieci
 • w ramach rekreacji rowery
 • plac zabaw dla dzieci
 • 2 h animacji dla dzieci (lepienie z gliny, malowanie, pieczenie, gry i zabawy)
 • boisko do koszykówki i siatkówki
 • altanę z grillem
 • mini zoo
 • zaciszne miejsce nad rzeką do pieczenia kiełbasy i ziemniaków
 • domowe kaszubskie obiady
 • wi-fi, telewizję

Gospodarstwo znajduje się nieopodal lasów, które jesienią obfitują w grzyby i jagody. Istnieje również możliwość zorganizowania spływu kajakowego i małych imprez.
W okolicy znajduje się wiele miejsc historycznych, które spokojnie można odwiedzić jadąc rowerem, m.in stare cerkwie, pomniki, miejsca pamięci.

Odległość od gospodarstwa do innych miejscowości i miast:

 • Ożanna – 2 km – 20 min (pieszo)
 • Leżajsk- 13 km – 15 min (autem)
 • Łańcut- 40 km – 42 min
 • Zwierzyniec – 62 km – 1h
 • Sandomierz – 80 km – 1,30 h
 • Zamość – 94 km – 1,40h
 • Bieszczady- 150km – 2,30h
 • Lwów- 150 km – 2,30h
Agroturystyka – Anna i Andrzej Kaszyccy

Ożanna 47

37-303 Kuryłówka

Telefon 667 202 250 Telefon 17 243 83 74

Gospodarstwo usytuowane jest nad zalewem w Ożannie, przy lesie i zaporze. Osobny domek i kemping na posesji ogrodzonej, z placem zabaw dla dzieci, wyłącznie do dyspozycji gości. Na miejscu możliwość grzybobrania (bogate runo leśne), wędkowania. Dla wędkarzy istnieje możliwość skorzystania z łódki (dojście do wody to tylko 50 metrów). Doskonałe miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Domek to trzy pokoje (ok. 25 m² każdy) oraz łazienka, kuchnia z pełnym wyposażeniem i taras. Gospodarstwo dysponuje 8 miejscami noclegowymi. W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego (ok. 250 metrów). W okresie letnim jest to znakomite miejsce dla młodzieży chcącej spędzić czas wolny nad wodą. Istnieje możliwość rozbicia namiotu lub ulokowania przyczepy kempingowej. Oferujemy zakup produktów żywnościowych m.in. mleka i przetworów mlecznych, miodu i innych.
W odległości 300 metrów od gospodarstwa znajdują się ośrodki wczasowe. Możliwość korzystania z kortów tenisowych i tenisa stołowego oraz jazdy konnej (ok. 1 km).

Agroturystyka – Janina Szczap

Ożanna Mała 26a

37-303 Kuryłówka

Telefon 17 243 80 88

Gospodarze serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia ich gospodarstwa agroturystycznego. Jego atutem jest położenie, ponieważ obiekt znajduje się niedaleko zalewu w Ożannie (ok. 20 metrów ) i otaczających go lasów. Jest to także atutem dla osób wędkujących, którzy będą mogli oddać się tu swojej pasji. Miejsce to jest szczególnie atrakcyjne dla rodzin z dziećmi. Zainteresowani spędzeniem czasu w gospodarstwie mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, a także wypożyczyć rowery i poznać piękną okolicę. Gospodarstwo organizuje również wieczorki taneczne pod tak zwanym „grzybkiem”. Smaczne posiłki można wykupić na miejscu. Specjalnością są pierogi oraz inne potrawy regionalne. Mile widziana młodzież szkolna. Dodatkową atrakcją jest pole namiotowe o powierzchni 70 arów.

Herb Gmina Leżajsk

Gmina Leżajsk

Gospodarstwo „U Kowala” – Andrzej Muskus

Przychojec 39

37-300 Leżajsk

Telefon 017 242 93 12

Gospodarstwo usytuowane jest w ciekawej i spokojnej okolicy. Właściciele oferują wiele atrakcji szczególnie dla grup zorganizowanych: dzieci, młodzieży i wycieczek szkolnych. W gospodarstwie można zapoznać się ze śladami kultury ludowej i ginącymi zawodami związanymi z regionem. „Zagroda u Kowala” umożliwia odwiedzającym zapoznanie się techniką pracy kowala i specyfiką pracy w kuźni.

W ofercie gospodarstwa znajdują się:

 • przejażdżki wagonetą konną (20-25 osób) po wsi, lesie lub doliną Sanu
 • zwiedzanie kolekcji pojazdów konnych: bryczki, powozy, wasążki, itp.
 • oglądanie kolekcji uprzęży konnych
 • zapoznanie się z pracą tradycyjnej kuźni
 • zwiedzanie mini zoo: kucyki, kozy, świnki morskie, króliki miniaturki, psy rasowe, drób ozdobny
 • oglądanie wystawy narzędzi konnych używanych przed laty na wsi
 • przejażdżki w siodle na koniu lub kucyku
 • możliwość wypożyczenia zabytkowego powozu.
Gospodarstwo „Pod sosnami” – Elżbieta i Bogusław Rup

Giedlarowa 425

37-300 Leżajsk

Telefon 606 731 612 Telefon 17 242 53 95 Strona www Gospodarstwo „Pod sosnami” – Elżbieta i Bogusław Rup http://www.agrorup.za.pl

Gospodarstwo Elżbiety i Bogusława Rupów położone jest przy głównej trasie prowadzącej z Łańcuta do Leżajska. Do Łańcuta odległość wynosi 25 km, a do centrum Leżajska tylko 4 km. Gospodarze proponują 5 miejsc noclegowych w wolnostojącym drewnianym domku, wyposażonym w kompletną kuchnię i komfortową łazienkę. Kwatera dostępna jest przez cały rok, jednak nie posiada centralnego ogrzewania. W zimie budynek ogrzewany jest drewnem w piecach kaflowych. W kuchni znajduje się czynny piec z tzw. „blachą”, piekarnikiem i piecem chlebowym. Istnieje możliwość samodzielnego wypieku chleba przez gości przy pomocy gospodarzy. Gospodarze oferują całodzienne wyżywienie, proponują również tradycyjne potrawy regionalne. Działka, na której usytuowana jest kwatera, położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, 200 m od rzeczki. Okolica świetnie nadaje się na organizowanie wycieczek pieszych i rowerowych. Rowery można wypożyczyć u gospodarzy. W okresie wiosennym, letnim i jesiennym miejscowe placówki kultury organizują szereg imprez folklorystycznych typu: Włościańskie Jadło, Jarmark Kulturalny „Na Michała”, Święto Kwitnącej Lipy, dożynki, Święto Pieczonego Ziemniaka, festyny rekreacyjno-sportowe itp. W pobliskim Leżajsku od połowy czerwca do sierpnia, w każdy poniedziałek o godz. 19.00 odbywają się koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Na słynnych barokowych organach koncertują najwybitniejsi muzycy z całego świata. Gospodarstwo posiada plac zabaw dla dzieci, oferuje miłe spędzanie czasu przy grillowaniu lub ognisku. Z gospodarzami oprócz języka ojczystego można porozumiewać się w językach: rosyjskim, niemieckim i angielskim.
Ponadto gospodarze oferują przewodnictwo po okolicy. Służą również wyczerpującymi informacjami na temat atrakcji turystycznych i przyrodniczych w regionie.

Ekologiczne Gospodarstwo Agroturystyczne „Ekozagroda” – Czesława i Tadeusz Tupaj

Dębno 240

37-305 Dębno

Telefon 692 050 291 Telefon 886 327 099 Telefon 17 242 90 58

Czesława i Tadeusz Tupaj prowadzą certyfikowane ekologiczne gospodarstwo rolne. Gospodarstwo położone jest w dorzeczu Wisłoka i Sanu na skraju dawnej Puszczy Sandomierskiej w pobliżu miasta Leżajsk przy trasie Leżajsk – Jarosław. Swoim gościom zapewnia wspaniały wypoczynek, ogród z warzywami, możliwość palenia ogniska, grilowanie, wycieczki rowerowe, bilard, stół do tenisa, boisko do gry w siatkówkę, parking. Duży ogród z altanką pozwala na organizowanie zabaw i gier dla dzieci, młodzieży i nie tylko. W okolicy znajdują się lasy obfitujące w grzyby i zalewy wodne, gdzie można zażywać kąpieli i wypożyczać sprzęt wodny. Miłośnicy wędkowania mogą w pobliskich rzekach i zalewach oddawać się bez reszty temu zajęciu. Goście mogą skorzystać z całodziennego wyżywienia sporządzonego z ekologicznych produktów pochodzących z gospodarstwa, jak również przy pomocy gospodyni przygotować konfitury i przetwory na zimę. Osoby preferujące aktywny wypoczynek mogą zwiedzać okolicę podczas wycieczek rowerowych na rowerach wypożyczonych w gospodarstwie.

Gospodarstwo jest skategoryzowane przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” w Warszawie i posiada kategorię II.

W ofercie gospodarstwa znajdują się:

 • 3 pokoje z telewizorem (8 miejsc)
 • 2 łazienki z prysznicem i wc
  pokój wypoczynkowy z kominkiem
 • jadalnia
 • sala bilardowa
 • boisko do siatkówki
 • plac zabaw dla dzieci
 • możliwość wypożyczenia rowerów dla całej rodziny
 • stół do gry w tenisa
 • warzywa i owoce z gospodarstwa ekologicznego

Atrakcje turystyczne w najbliższej okolicy:

 • Klasztor OO. Bernardynów ze słynnymi organami barokowymi XVII w. (czerwiec-sierpień koncerty muzyki organowej i kameralnej) w Leżajsku (10 km)
 • cmentarz żydowski z Ohelem cadyka Elimelecha w Leżajsku (10 km)
 • zespół pałacowo-parkowy rodu Lubomirskich w Sieniawie (10 km)
 • kort do tenisa ziemnego w Sieniawie – 10 km)
 • modrzewiowy dworek myśliwski w Julinie (17 km)
 • zamek w Łańcucie (30 km)
 • skansen wiejskiej architektury w Kolbuszowej i Markowej
 • kolejka wąskotorowa Przeworsk – Dynów z najdłuższym tunelem w Europie
 • podziemna trasa turystyczna w Jarosławiu (24 km)
 • możliwość skorzystania z jazdy konnej (7 km)
 • zamek Krasickich w Krasiczynie (70 km)
 • basen kryty w Leżajsku (10 km)
 • Możliwość łowienia ryb na Sanie i Wisłoku (1 km)
 • zalewy wodne w Ożannie (17km), Brzózie Królewskiej (10 km) i Grodzisku Dolnym (7 km), rezerwaty przyrody (15 km i 10 km)

Inne informacje:

 • przystanek PKS – 300 m.
 • stacja kolejowa – 2,5 km
 • sklep -100 m.
 • restauracja – 5 km
 • poczta -100 m.
Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Lipą” – Czesława Zawadzka

Przychojec 151

Telefon 602467215 Telefon 242 08 19 Email Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Lipą” – Czesława Zawadzka agro.przychojec@wp.pl Strona www Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Lipą” – Czesława Zawadzka http://www.republika.pl/przychojec

Gospodarstwo skategoryzowane 1 słoneczko.
Gospodarstwo „Pod Lipą” to wielokrotnie nagradzane urokliwe miejsce, w którym każdy, kto je odwiedzi, znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Gospodarstwo oferuje 4 pokoje ( 1 pokój 3-osobowy, 2 pokoje 2-osobowe, 1 pokój jednoosobowy) i 8 miejsc dla gości.

Gospodarstwo Agroturystyczne położone jest w Przychojcu ok. 3 km od słynnej leżajskiej bazyliki i grobu cadyka Elimelecha. Do dyspozycji gości jest 40-arowa posesja pełna zieleni z murowanym domem i dwiema zabytkowymi chatami. Przed domem znajduje się oczko wodne. Altana, miejsce na ognisko oraz grill zapewnią mile spędzone wieczory. Dla dzieci przygotowano plac zabaw.

Gospodarstwo oferuje:

 • rehabilitację ruchową – ćwiczenia usprawniające i masaże (klasyczny i leczniczy) świadczone przez córkę gospodarzy, magistra fizjoterapii
 • jazdę konną – kucyki, hipoterapia w siodle lub przejażdżki bryczką.
 • Oglądanie kolekcji numizmatycznej – zbiór banknotów o tematyce „ieś i rolnictwo na banknotach świata‘’.
 • Dydaktyczny ogród zielarski – a w nim około 30 gat. Roślin przyprawowych i leczniczych wykorzystywanych w kuchni oraz do sporządzania domowych nalewek win i herbatek. Porady w zakresie uprawy, zastosowań i przetwarzania ziół.
 • degustację domowych win i nalewek przy posiłkach. Gospodarze oferują około 30 rodzajów nalewek domowych oraz około 15 rodzajów win domowych z niecodziennych surowców np. z ziemniaka, dyni, pokrzywy, mniszka lekarskiego czy bzu czarnego.
 • prywatne muzeum wsi – mini skansen, a w nim dwie zabytkowe chaty oraz budynki gospodarcze. Zgromadzone w nich przedmioty obrazują życie i pracę mieszkańców dawnej wsi. Prezentacja ginących zawodów dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Ciekawa oferta również dla szkół.
 • warsztaty bibułkarskie – pokazy i warsztaty wyrobu kwiatów z bibuły krepiny i papieru dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych na miejscu lub w terenie.
 • bilard, boisko do siatkówki, rowery, altana;
 • spanie na sianie lub w chacie z XIX wieku

Zdobyte nagrody:

 • Zwycięzca Ligi Gospodarstw Agroturystycznych – 2003 r.
 • II miejsce w Lidze Gospodarstw Agroturystycznych – 2004 r.
 • I miejsce w V ogólnopolskim Turnieju Nalewek w Kazimierzu Dolnym – 2004 r.
 • I miejsce w kategorii Nalewki Domowe na III Ogólnopolskich Mistrzostwach Kulinarnych Gospodarstw Agroturystycznych – 2005 r.
 • Złota Odznaka Ministra Kultury „Za opiekę nad zabytkami” – 2004 r.
Gospodarstwo agroturystyczne „Sioło” – Alicja i Grzegorz Kasperek

Brzóza Królewska 1096

Telefon 501 542 020 Telefon 17 242 98 80 Strona www Gospodarstwo agroturystyczne „Sioło” – Alicja i Grzegorz Kasperek http://www.siolo.agropodkarpacie.pl/

W naszej pięknej Polsce na południu kraju, znajduje się wioska podobna do raju.
I nazwę niezwykłą ta miejscowość nosi, od Króla Zygmunta jak legenda głosi.
Tutaj na polanie, pod dębem, brzozami, Król się relaksował, spotykał z hrabiami.
Za królem przybyła poddanych gromada, tak to powstała przed laty osada.
Ta Brzóza Królewska, bo o niej jest mowa, na każdego Gościa zawsze jest gotowa.
Wokół same lasy, domy wzdłuż Tarlaki, a urok tej wioski jest niezwykły taki!

Gospodarstwo agroturystyczne „Sioło” położone jest przy trasie Leżajsk-Sokołów w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Rozpoczęło swoją działalność w 2006 r. i od tego czasu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów. W 2011 r. gospodarstwo zajęło III miejsce w konkursie na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne podczas targów Agrobieszczady w Lesku.
Gospodarstwo dysponuje pokojami gościnnymi z łazienkami, kuchnią do dyspozycji gości, miejscem do grillowania i odpoczynku, placem zabaw dla dzieci oraz możliwością wypożyczenia rowerów. Posiada również urządzenia fitness, bezpieczne miejsce do rozbicia namiotów i parkowania.
Jest to doskonały zakątek dla ludzi poszukujących odpoczynku i chwili spokoju od codziennego życia.
Tereny najbardziej atrakcyjne turystycznie i krajobrazowo udostępniane są do zwiedzania poprzez szlaki turystyczne. Umożliwiają poruszanie się turystów w sposób niezagrażający środowisku naturalnemu.
Przez teren miejscowości przebiega ,,Zielony szlak” z Nowej Sarzyny przez rezerwat „Kołacznia”, Brzózę Królewską, Julin do Łańcuta. Po drodze napotykamy ,,Suchy Ług”
w dół do Brzózy Królewskiej zobaczymy większą część Brzóźniańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.
W okresie wakacyjnym w leżajskim Klasztorze OO. Bernardynów odbywają się słynne poniedziałkowe koncerty, podczas których występuje wiele światowych gwiazd muzyki organowej i kameralnej. Natomiast Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza na interesujące wystawy (ok. 8 km). W okolicy znajdują się również baseny kryte (Leżajsk – ok. 8 km i Sokołów Małopolski – ok. 9 km), zalew, ośrodek zdrowia, apteka, kościół (ok. 3 km) oraz kręgielnia i restauracja (ok. 8 km). Najbliższy sklep i przystanek autobusowy znajdują się ok. 300 m od gospodarstwa. W oddalonym o ok. 30 km Łańcucie można także zwiedzić zamek Potockich, park zamkowy, powozownię i storczykarnię. Istnieje również możliwość zorganizowania grzybobrania lub wędkowania. Z gospodarzami można  także rozmawiać w języku rosyjskim, francuskim, angielskim.