Zamknij mobilną wersję WCAG

Cantiamo nadal w czołówce najlepszych chórów w Polsce

6 grudnia 2021

Alt=""
 • Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł
 • Udostępnij artykuł na FB Udostępnij artykuł na FB

Wyślij odnośnik

  9 października 2021 roku odbył się w Rzeszowie Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Resovia Sings”. Chór Cantiamo – grupa starsza z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego oraz Chór Cantiamo – grupa młodsza ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku pod batutą Barbary Kuczek otrzymały drugie miejsce i dodatkowo nagrodę finansową w kwocie 500 złotych. Były to najwyższe miejsca, ponieważ komisja oceniająca nie przyznała w żadnej kategorii miejsca pierwszego. Oba chóry zaprezentowały dwa oddzielne repertuary dobrane stosownie do kategorii wiekowej i zaprezentowały się znakomicie.

  Zdjęcie przedstawia chór Cantiamo. Chórzystki ubrane są w niebieskie stroje i występują na scenie.

  Kolejny konkurs odbył się 14 listopada 2021 roku. Był to Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy, który zakończył się również sukcesem, ponieważ oba chóry otrzymały Srebrny Kamerton, ponadto Specjalną Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i dodatkowo Nagrodę Finansową Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w kwocie 1000 złotych. W tym konkursie również zaprezentowały repertuar zgodnie z wymogami kategorii  wiekowej. Każdy chór po mistrzowsku wyśpiewał swój artystyczny repertuar.

  Na podkreślenie zasługuje fakt, że nie jest to jednorazowy sukces, ponieważ chóry utrzymują się w czołówce ogólnopolskiej i międzynarodowej od ponad 20 lat, zdobywając nagrody w każdym roku.

  BK

  Fot. ZSL w Leżajsku

  Informację zamieściła: Natalia Nowicka