Badania sejsmiczne na terenie powiatu leżajskiego

Alt=""

Geofizyka Toruń (Grupa Orlen) informuje, że od 16 marca 2024 roku Grupa Sejsmiczna PL-200 prowadzić będzie badania sejsmiczne na terenie województwa podkarpackiego i lubelskiego. W tym na terenie powiatu leżajskiego.

Prace prowadzone będą w powiatach:
    – powiat leżajski, gmina: Kuryłówka,
    – powiat biłgorajski, gminy: Biszcza, Księżpol, Obsza, Tarnogród,
    –  powiat lubaczowski, gminy: Cieszanów, Oleszyce, Stary Dzików,
    – powiat przeworski, gminy: Adamówka, Sieniawa.

Przewidywany czas zakończenia prac: koniec czerwca 2024 roku. Podczas wykonywania prac eksploatowanych będzie około 85 pojazdów (lekkich, ciężarowych oraz specjalnych). Ponadto jednostka terenowa zatrudnia około 140 pracowników na jednej zmianie. Pozyskiwanie danych sejsmicznych odbywać się będzie z użyciem wibratorów sejsmicznych oraz metodą strzałową z użyciem materiałów wybuchowych podczas badań. Prace prowadzone będą w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Planuje się również prace w godzinach wczesno-porannych i po zmierzchu.

Poniżej w plikach do pobrania znajduje się mapa z zaznaczonym obszarem prac oraz wyznaczonymi w terenie i oznakowanymi punktami AMP (Punkty Spotkań z Ambulansem).

Nadzór nad realizacją projektu: Kierownik Grupy Paweł Harzowski (I zmiana) – tel. 665 400 437, Robert Grzywa (lI zmiana) – tel. 723 616 326.

ZK

Pliki do pobrania: