Zamknij mobilną wersję WCAG- Starostwo Powiatowe w Leżajsku

• Zmniejsz font

• Wysoki kontrast

• Zrestartuj ustawienia

ARiMR zachęca do korzystania z portalu IRZplus

14 maja 2020

Wyślij odnośnik

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa realizując przepisy ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, umożliwia posiadaczom zwierząt gospodarskich oznakowanych składanie w formie elektronicznej zgłoszeń zdarzeń zwierzęcych do Systemu IRZ. W tym celu udostępniono aplikację Portal IRZplus, która pozwala posiadaczom na przesyłanie zgłoszeń bezpośrednio do systemu informatycznego, w którym prowadzony jest rejestr zwierząt gospodarskich oznakowanych (bydło, owcy, kozy oraz świnie).

Portal IRZplus umożliwia posiadaczom:

• wgląd do danych swojej siedziby stada;
  • przegląd danych zwierząt znajdujących się w siedzibie stada;
  • zgłaszanie zdarzeń zwierzęcych bez konieczności wychodzenia z domu i w dowolnym czasie;
  • przegląd zgłoszonych zdarzeń;
  • składanie zapotrzebowania na numery kolczyków dla bydła, owiec i kóz lub ich duplikatów;
  • zamawianie duplikatów paszportów dla bydła;
  • sprawdzanie złożonych przez siebie dyspozycji;
  • składanie spisu stanu stada świń.

Portal IRZplus jest nieodpłatnym narzędziem udostępnionym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dostępnym całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Portal IRZplus jest dostępny pod adresem: https://irz.arimr.gov.pl.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej kraju w trosce o zdrowie rolników Agencja zachęca posiadaczy zwierząt do korzystania z portalu.

ARiMR

Informację zamieściła: Natalia Nowicka