ARiMR ogłasza nabór wniosków na rozwój małego gospodarstwa

26 marca 2020

Alt+""

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza  nabór wniosków na rozwój małego gospodarstwa. Nabór trwa od 31 marca do 29 maja br. Wsparcie dotyczy rolników posiadających gospodarstwo obejmujące co najmniej 1 ha użytków rolnych lub nieruchomość służącą do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej. Wielkość ekonomiczna takiego gospodarstwa musi być mniejsza niż 13 tys. euro.

Wniosek może złożyć osoba ubezpieczona zarówno w KRUS, jak i ZUS. Nie ma również zakazu jednoczesnego prowadzenia działalności gospodarczej lub pracy na etacie. Pod jednym warunkiem: dochód lub przychód z działalności rolniczej musi stanowić co najmniej 25% całości dochodów lub przychodów. Rolnik, który zdecyduje się na rozwój swojego małego gospodarstwa, może uzyskać na ten cel 60 tys. zł bezzwrotnej premii. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej ARiMR https://www.arimr.gov.pl/, Podkarpackim Oddziale Regionalnym i Biurach Powiatowych ARiMR.