„A może by tak jeszcze raz… – muzyczne retrospekcje w Muzeum Ziemi Leżajskiej

25 stycznia 2023

22 stycznia w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbył się wyjątkowy koncert pt. „A może by tak jeszcze raz…”, podczas którego wystąpili Teatr Muzyczny „Broadway” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej oraz Zespół „Cantilenae”. To już ostatnie wydarzenie kulturalne w tym miesiącu –  MZL zachęca jednak do śledzenia swojej strony internetowej i Facebooka, gdyż w tym roku planuje zrealizować kolejne, podobne przedsięwzięcia.

Po uroczystym powitaniu na scenę wkroczyli artyści. Sam koncert był doskonale wyważoną mieszanką nostalgii, wieczorowego klimatu, nastrojowego oświetlenia, eleganckich strojów i oczywiście najpiękniejszych polskich melodii.

W ruch poszły instrumenty takie jak pianino i kontrabas. Całość dopełniała jeszcze scenografia przypominająca wnętrze kawiarni. Nie zabrakło w związku z tym kultowego utworu pt. „Odpływają kawiarenki” z 1975 roku. Wśród pozostałych utworów znalazły się: „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Lulajka”, „Miasteczko Cud”, „Szczęśliwej drogi już czas”, „Wehikuł czasu”, „Na zakręcie”, „List do Matki”, „Sztuczny miód”, „Dla Ciebie jestem sobą” czy „Radość najpiękniejszych lat”. Pod koniec obydwa zespoły połączyły siły i zaprezentowały utwór Budki Suflera pt. „Jest taki samotny dom” w swojej wyjątkowej aranżacji.

Wspomniany repertuar zadziałał jak wehikuł czasu, bo publiczność niewątpliwie oddała się wspomnieniom, a część słuchaczy zaczęła nucić piosenki z lat swojej młodości.

Obecni na koncercie byli m.in. Starosta Leżajski Marek Śliż, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego a zarazem członek Rady Muzeum Karol Ożóg, radny Rady Powiatu Leżajskiego Marek Kogut, członkowie Rady Muzeum: przewodniczący Dariusz Półćwiartek oraz Stanisław Chmura i Roman Szałajko, a także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej Marek Krauz – jeden z głównych organizatorów wydarzenia.

Artyści z uwagi na wielkie brawa, jakie otrzymali, zaśpiewali jeszcze kilka utworów. Dzięki temu wszyscy rozstali się w świątecznej atmosferze, gdyż wybór padł na utwory „Skrzypi wóz” i „Noel”.

Muzeum Ziemi Leżajskiej serdecznie dziękuje publiczności, wszystkim artystom z Teatru Muzycznego „Broadway” z GOK Giedlarowa, Zespołowi „Cantilenae”, dyrekcji oraz pracownikom z GOK Gminy Leżajsk.