7 medali dla LKKK na V Wagowych Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate

21 listopada 2022

W dnach 12-13 listopada 2022 roku w Dębicy odbyły się V Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate organizacji World Kyokushin Budokai. W mistrzostwach brało udział 620 zawodników z 17 krajów Belgii, Czech, Grecji, Francji, Hiszpanii, Izraela, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, Węgier, Włoch i Polski.

Bardzo dobry start w mistrzostwach zaliczyli reprezentanci Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate. Zawodnicy klubu zdobyli łącznie 7 medali. Złoty medal w kumite wywalczył Jakub Woźny, srebrne medale w kata zdobyły Oliwia Wojtas i Nikola Jaśkiewicz. Na najniższym miejscu podium w kumite stanęli Wojciech Rychel, Stanisław Stachula, Nikola Jaśkiewicz i Oliwia Wojtas. W zawodach uczestniczyli również Alicja Brzyska, Aleksandra Koszałka, Filip Baran, Gabriela i Laura Wanat.

Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy, a w szczególności Oliwia, która po raz pierwszy jako seniorka brała udział w tak dużej i poważnej imprezie i z tak świetnym rezultatem.

Organizatorem Mistrzostw był World Kyokushin Budokai Poland, dębicki Klub Karate Kyokushin „Bushido” kierowany przez shihan Tomasza Mendoń i Leżajski Klub Kyokushin Karate. Na turnieju obecni byli prezydent światowej organizacji WKB Kancho Pedro Roiz, członkowie komitetu międzynarodowego WKB: Shihan Daniel Sanchez z Hiszpanii i Sergiei Vsevolodov z Ukrainy. Oficjalne otwarcie Mistrzostw Europy rozpoczęło odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas otwarcia głos zabrali: Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk, Prezes Leżajskiego Klubu Mirosław Hołda i Prezydent WKB Kancho Pedro Roiz, który otworzył turniej.

Podczas ceremonii wręczono zdobyte w ostatnim czasie czarne pasy oraz pamiątkowe statuetki dla oficjalnych gości turnieju. Podobnie jak wszystkie turnieje organizowane przez WKB, te mistrzostwa były również otwarte dla zawodników ze wszystkich organizacji karate kontaktowego. Pierwszy dzień zawodów zakończył się wręczeniem nagród zwycięzcom we wszystkich kategoriach kata. Drugi dzień był dniem walk finałowych w konkurencji kumite wszystkich kategorii wagowych i wiekowych. Walki finałowe rozgrywane na głównej macie miały specjalną oprawę artystyczną i wzbudziły wiele emocji wśród gości turnieju. Turniej odbył się na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Można było zobaczyć bardzo dużo ciekawych i efektownych pojedynków w wykonaniu utytułowanych zawodniczek i zawodników.

LKKK