Jubileusz 100-lecia powstania Służb Sanitarnych w Polsce

23 grudnia 2019

3 grudnia w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się uroczystość z okazji obchodów jubileuszu 100-lecia powstania Służb Sanitarnych w Polsce, którego gospodarzem był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Leżajsku Leszek Solarz.

W związku z powyższym oprócz obecnych i emerytowanych pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Leżajsku na spotkaniu byli obecni m.in. Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, Zarząd Powiatu Leżajskiego: Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Lucjan Czenczek, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Trębacz oraz Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, władze samorządowe z terenu powiatu, komendanci służb mundurowych, a także kierownicy i dyrektorzy instytucji współpracujących z Inspekcją Sanitarną.

Podczas uroczystości został wyświetlony film o zalążkach Służb Sanitarnych w Polsce, po którym głos zabrał PPWIS Adam Sidor, przybliżając wszystkim zgromadzonym zakres działalności inspekcji na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Poruszył także bieżące problemy, którym pracownicy muszą sprostać oraz mówił o wyzwaniach, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć.

Następnie dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Leżajsku przedstawił rys historii tworzenia się Inspekcji na terenie powiatu leżajskiego.

Jednym z najważniejszych momentów tegorocznych obchodów było wręczenie okolicznościowych, pamiątkowych medali dla osób szczególnie zaangażowanych we współpracę z Inspekcją Sanitarną, jak również dla najbardziej zasłużonych pracowników PSSE w Leżajsku.

O oprawę artystyczną uroczystości zadbali młodzi artyści: bracia Marcel i Wiktor Kotuła-Brzyscy.

PSSE w Leżajsku