IV Leżajski Festiwal Podróży „Świata ciekawi”

5 lutego 2020

Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku zaprasza na czwartą edycję imprezy podróżniczej ph. „Leżajski Festiwal Podróży. Świata ciekawi.” Festiwal odbędzie się w dniach 29 lutego – 1 marca w sali widowiskowej i kameralnej MCK w Leżajsku.

Wydarzenie rozpocznie się otwarciem wystawy pt. „Bezkrwawe łowy” autorstwa Roberta Osipy w galerii MCK. Ponadto w pierwszym dniu festiwalu odbędzie się prezentacja multimedialna Sławomira Ejsymonta, z którym uczestnicy spotkania wejdą w ekstremalnie wysokie góry Grenlandii, następnie z Ryszardem Węglarzem pozwiedzają Roztocze, zaś gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Wielicki, który wystąpi z programem „Mój wybór”.

Miłośników gorących kubańskich rytmów z pewnością ucieszą warsztaty taneczne prowadzone przez instruktorów Rzeszowskiej Szkoły Salsy. Nowością na festiwalu jest blok dla dzieci i właśnie od prezentacji o Afryce dla dzieci, w wykonaniu podróżnika Roberta Gondka, rozpocznie się drugi dzień festiwalowej wędrówki. Następnie festiwalowicze udadzą się do Namibii z Waldemarem Lenkowskim i jeszcze raz wrócą do Afryki z Robertem Gondkiem. Podsumowaniem wieczoru będzie niezapomniana podróż do Brazylii z Ireneuszem Wołkiem, a muzycznym akcentem festiwalu, będzie występ zespołu Mel Sikuri z Ameryki Południowej.

Jednym ze współorganizatorów festiwalu jest Powiat Leżajski. Patronat medialny nad imprezą pełni również „Kurier Powiatowy”.

Serdecznie zapraszamy.