Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza przedszkola i szkoły podstawowe z terenu powiatu leżajskiego oraz spoza jego granic na tematyczne warsztaty muzealne związane z jesienią. Wszelkie informacje dotyczące szczegółowego opisu lekcji, grupy docelowej, rezerwacji, numeru kontaktowego oraz kosztów przedstawione zostały poniżej.
Lekcja 1: Jesienny liść – witraż
Interesujące zajęcia wprowadzające w świat czterech pór roku, omawiające jesień. Uczestnicy zapoznają się z paletą kolorów jesiennych, poznają barwy podstawowe i tworzone z nich barwy pochodne. Na lekcji dowiedzą się, co to jest witraż i jak powstaje. Podczas warsztatów z papieru i kolorowej bibuły sami wykonają jesienny witraż z liściem, który będzie piękną ozdobą każdego okna podczas jesiennej szarugi.
– Warsztaty dla dzieci przedszkolnych (5-6 lat) oraz uczniów szkoły podstawowej (maks. 25 osób)
– Cena: 8zł (od osoby)
– Czas trwania : 60 min
Lekcja 2: Jeżyk z szyszki – jesienny stroik
Bardzo ciekawa lekcja dotycząca obecnej pory roku. Zajęcia połączone z pogadanką na temat darów i kolorów jesieni. Dlaczego mówimy polska złota jesień? Jakie są jesienne dary i co robią zwierzęta jesienią? Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona własnego kolorowego jeżyka z szyszki na jesienny stroik, który będzie piękną ozdobą każdego pokoju. Prosimy, aby każdy uczestnik lekcji przyniósł pojemnik na jeżyka.
– Warsztaty dla dzieci przedszkolnych (5-6 lat) oraz uczniów szkoły podstawowej (maks. 25 osób)
– Cena: 8zł (od osoby)
– Czas trwania : 60 min
Lekcja 3: Jesienne lampiony
Podczas warsztatów dzieci przeniosą się w magiczny czas jesieni. Wykonają szklany lampion dekorując go kolorowymi liśćmi i darami jesieni. Tak powstały lampion będzie zdobił wnętrze każdego dziecięcego pokoju.
– Warsztaty dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas 1-3 (maks. 25 osób)
– Cena: 8zł (od osoby)
– Czas trwania : ok. 60 min
Lekcja 4: Uszyj z nami dynię
Podczas warsztatów uczniowie będą mogli samodzielnie zaprojektować, skroić i przy pomocy igły oraz nitki uszyć własną materiałową dynię. Doskonały element dekorujący każde pomieszczenie.
– Warsztaty dla uczniów klas 4-8 (maks. 25 osób)
– Cena: 8zł (od osoby)
– Czas trwania : ok. 60 min
Zapisy w muzeum lub telefonicznie pod nr 17 240 22 35 wew. 15.
MZL
Informację zamieściła: Natalia Nowicka