Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – ostrzeżenie meteorologiczne

29 listopada 2021

Alt=""

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie dotyczące oblodzenia na terenie Województwa Podkarpackiego.

Zjawisko dotyczy następujących powiatów i miast: brzozowski, dębicki, jarosławski, jasielski, kolbuszowski, Krosno, krośnieński, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki, stalowowolski, strzyżowski, Tarnobrzeg, tarnobrzeski.

Czas ważności ostrzeżenia: od godz. 17:30 dnia 29.11.2021 do godz. 09:00 dnia 30.11.2021

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu i śniegu z deszczem powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C.

inf. zamieściła: K. Ćwikła

Pliki do pobrania: