Film promocyjny Powiatu Leżajskiego nagrodzony

19 listopada 2020

Alt=""

Film promujący zaplecze gospodarczo-inwestycyjne powiatu leżajskiego zdobył I nagrodę w kategorii „Korporacyjny film informacyjny” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych FilmAT. Film zrealizowany został  w połowie bieżącego roku we współpracy ze Studiem Filmowym Fotoacc.

FilmAT jest polskim członkiem Międzynarodowej Organizacji Festiwali Filmów Turystycznych – CIFFT (Comité International des Festivals du Film Touristique) z siedzibą w Wiedniu. Celem festiwalu jest prezentacja najnowszych trendów w dziedzinie filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, komunikacji turystycznej, filmów korporacyjnych i instytucjonalnych oraz ocena produkcji audiowizualnych w zależności od ich poziomu artystycznego i możliwości wpływania na grupę docelową. Festiwal wspiera rozwój krajowych i zagranicznych produkcji i organizuje odrębny konkurs filmowy dla filmów polskich oraz filmów z całego świata.

Film prezentujący zaplecze gospodarczo – inwestycyjne zawiera ujęcia z wybranych firm działających na terenie powiatu oraz ukazuje tereny atrakcyjne dla przedsiębiorców i inwestorów znajdujące się na obszarze trzech parków przemysłowych: Parku Przemysłowego Gminy Leżajsk, Parku Przemysłowo-Technologicznego Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, a także kompleksu inwestycyjnego Malne należącego do Gminy Grodzisko Dolne. Ekipa filmowa zawitała również do szkół prowadzonych przez Powiat Leżajski: Zespołu Szkół Licealnych im. B. Chrobrego, Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Film Powiatu Leżajskiego został nagrodzony w ramach konkursu narodowego w kategorii „Korporacyjny film informacyjny”. Jury brało pod uwagę m.in. następujące kryteria: kreatywność, styl, przedmiot sprawy i opowiadanie historii.

Film gospodarczo – inwestycyjny jak również promujący walory turystyczno-przyrodnicze powiatu leżajskiego dostępne są na stronie www.starostwo.lezajsk.pl w zakładce MULTIMEDIA.

Informację zamieściła: K. Ćwikła