Narodowy Instytut Leków informuje o przystąpieniu do realizacji w Polsce europejskiej kampanii informacyjnej EU-JAMRAI 2 dotyczącej przeciwdziałania oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe (AMR, ang. Antimicrobial Resistance).
Projekt EU-JAMRAI 2 obejmuje działania podejmowane przez 128 partnerów z 30 krajów Unii Europejskiej.
Misją EU-JAMRAI 2 jest wspólne i skoordynowane działanie w celu ochrony skuteczności środków przeciwdrobnoustrojowych. Naszą wizją jest społeczność europejska, w której zapobieganie, wczesne wykrywanie i skuteczne zarządzanie opornością na środki przeciwdrobnoustrojowe będą kluczowe na wszystkich poziomach opieki zdrowotnej. EU-JAMRAI 2 przypomina nam, że zdrowie ludzi, zwierząt i środowiska są ze sobą ściśle powiązane, a naszym działaniem jest ochrona tej równowagi. Jednym z działań służącym zapewnieniu bezpieczniej i zdrowej przyszłości dla przyszłych pokoleń, jest edukacja środowiska medycznego i społeczeństwa.
Kampania EU-JAMRAI 2 wzmacnia działania realizowane w ramach Europejskiego Dnia i Światowego Tygodnia Wiedzy o Antybiotykach oraz koncepcji Jedno Zdrowie. Materiały edukacyjne dotyczące kampanii znajdują się poniżej w plikach do pobrania.
Działania realizowane w ramach kampanii opisano szerzej na stronie https://eu-jamrai.eu/.
Narodowy Instytut Leków
Informację zamieściła: Natalia Nowicka
DRUKUJ 







Wydrukuj artykuł
Udostępnij artykuł na FB







