XXII sesja Rady Powiatu Leżajskiego

28 lutego 2020

27 lutego w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się XXII sesja Rady Powiatu. Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji i ustaleniu porządku obrad, radni zapoznali się z informacją z działalności placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz z zakresu pomocy społecznej za 2019 r.

Następnie podjęli uchwały w sprawie:

• zmiany Uchwały Nr LXIII/441/06 Rady Powiatu w Leżajsku w sprawie utworzenia Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Nowej Sarzynie.
    • przyjęcia Powiatowego programu rozwoju pieczy zastępczej w Powiecie Leżajskim na lata 2020-2022
    • zatwierdzenia realizacji projektu „Aktywizacja osób powyżej 29 r.ż. pozostających bez pracy w powiecie leżajskim (VI)” w ramach RPO WP na lata 2014-2020 Działanie 7.2 – Poprawa sytuacji osób bezrobotnych na rynku pracy – projekty pozakonkursowe PUP;
    • powołania Rady Muzeum przy Muzeum Ziemi Leżajskiej;
    • zgody na udzielenie bonifikaty od opłat rocznych za trwały zarząd;
    • zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Leżajskiego;
    • wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu na 2020 r.

Ponadto starosta przedstawił sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.