X Powiatowy Przegląd Twórczości Nauczycieli

4 listopada 2019

29 października w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbył się wernisaż wystawy z okazji X jubileuszowego Powiatowego Przeglądu Twórczości Nauczycieli zorganizowanej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Leżajsku oraz Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Wydarzenie otworzył występ muzyczny uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku. Kolejno wystąpili: Lena Brud (fortepian), Szymon Siwiec (akordeon), Piotr Sulikowski (fortepian), Kalina Jonkisz (gitara), Antoni Perczyński (akordeon) oraz Bartłomiej Zygmunt (fortepian).

W spotkaniu uczestniczyli m.in. twórcy prac, dyrektorzy szkół oraz ich przedstawiciele, reprezentanci różnych placówek samorządowych i kulturalnych. Wystawa stanowi już dziesiątą odsłonę cyklu twórczości nauczycielskiej, a jej partnerem jest również Powiat Leżajski.

Podczas wernisażu Jolanta Szkodzińska, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Leżajsku, przedstawiła sylwetki poszczególnych twórców. Następnie kilku autorów odczytało swoje wiersze, po czym wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy.

Ekspozycja będzie czynna od 29 października do 31 grudnia.

MZL