Podsumowanie rozgrywek Powiatowej Ligii Juniorek, Orlików, Młodzików i Trampkarzy 2019

16 października 2019

Dzień 10 października 2019 roku był długo oczekiwanym przez wielu młodych piłkarzy i piłkarek z terenu powiatu leżajskiego. To właśnie w tym dniu w budynku Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się uroczyste podsumowanie rozgrywek Powiatowej Ligii Juniorek, Orlików, Młodzików i Trampkarzy 2019.

Rozgrywki te zorganizowane zostały przez Powiatowe Zrzeszenie Zespołów Sportowych w Leżajsku oraz przez  Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym. Głównym sponsorem rozgrywek i fundatorem nagród był Powiat Leżajski.
    Ligi Powiatowe 2019 rozpoczęły się w kwietniu i trwały do października. Udział w nich wzięło 31 drużyn z terenu całego powiatu, co daje liczbę około 450 młodych zawodników. Przez te kilka miesięcy rozegrano łącznie 121 meczy, w których padło 761 bramek.
    Rozgrywki prowadzone były w 4 kategoriach wiekowych: Juniorki, Orlicy, Młodzicy i Trampkarze. Tabela końcowa w każdej z kategorii prezentuje się następująco:
    Juniorki
    • 5 miejsce – KS Victoria Giedlarowa
    • 6 miejsce – LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne
    • 7 miejsce – LKS Brzyska Wola
    Uroczyste podsumowanie Ligii prowadziła Dyrektor Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym Katarzyna Mach-Wawrzaszek.
    Nagrody i puchary ufundowane przez Powiat Leżajski oraz Starostę Leżajskiego Marka Śliża wręczyli: Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz, Przewodniczący Rady Powiatu Leżajskiego Adam Wylaź, Prezes Powiatowego Zrzeszenia Zespołów Sportowych w Leżajsku Zbigniew Śliwa, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Powiatu Leżajskiego Aurelia Kryla i Sekretarz Gminy Grodzisko Dolne Adam Chmura.
    Sekretarz Powiatowego Zrzeszenia Zespołów Sportowych w Leżajsku Józef Miś przypomniał historię rozgrywek i przekazał informację na temat planów na najbliższy 2020 rok.
    Organizatorzy dziękują Staroście Leżajskiemu Markowi Śliżowi za objęcie patronatu nad rozgrywkami i ufundowanie nagród, jednak największe podziękowania należą się wszystkim zawodnikom i ich trenerom za zaangażowanie, wysiłek i pracę włożoną w każdą minutę meczu i każdy trening. To właśnie dzięki wam i dla was te rozgrywki się odbywają. Gratulujemy zwycięzcom, a drużynom które zajęły dalsze miejsca, życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach, które już za rok.
    Kamil Śliwa
    Informację zamieściła: Natalia Nowicka, Wydział PW