Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 4 071 752
 
 

Sport

19-10-2017

Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate w Rzeszowie

Za nami wielkie widowisko. W dniach 14-15 października br. odbyły się Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate organizacji World Kyokushin Budokai (WKB). Do hali widowiskowo-sportowej powiatu rzeszowskiego zjechało kilkadziesiąt drużyn z całego świata. Była to pierwsza tego typu impreza (WKB) w Polsce. Dwudniowe zawody rozgrywane były w ponad 40 kategoriach kata i kumite, zaś uczestnikami były zarówno kobiety, jak i mężczyźni, dziewczynki i chłopcy. W zawodach udział wzięło aż 425 zawodników z Rumunii, Ukrainy, Białorusi, Węgier, Słowacji, Łotwy, Niemiec, Hiszpanii, Belgii, Szwecji, Rosji, Grecji, Azerbejdżanu, , Algierii, Nepalu, Iranu i oczywiście z Polski.

 

Pierwszy dzień mistrzostw poświęcony był seniorom, oldboyom oraz juniorom, w kategoriach wiekowych 14-15 i 16-17 lat, w kata i kumie. Następnego dnia rywalizowali ze sobą juniorzy w przedziale wiekowym 12-13 lat oraz dzieci 8-9 i 10-11 lat.

 

Wyśmienicie zaprezentowali się podopieczni sensei Dariusza Burdy, którzy zajęli wyoskie miejsca zarówno w kata, jak i kumite.

 

W kategorii KUMITE na podium stanęli

Zielińska Magdalena- złoto

Oliwia Wojtas-złoto

Kondeusz Natalia- srebro

Siwiec Patryk- srebro

Ner Mateusz- srebro

Kacper Potaczała- srebro

Żak Julia- brąz

Szczuka Anna- brąz

Mendyk Agnieszka- brąz

 

W kategorii KATA:

Wojtas Oliwia- srebro

Kondeusz Natalia- brąz

 

Swoją obecnością zaszczycili mistrzostwa: prezydent WKB Pedro Roiz, wraz z członkami komitetu międzynarodowego WKB, w tym Sergiejem Vesvolodovem z Ukrainy i Danielem Sanchezem z Hiszpanii, Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz oraz prezes Akademickiego Zespołu Sportowego Janusz Zieliński.

 

Turniej został objęty honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa i Starosty Rzeszowskiego. Zaś patronat medialny objęła TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Nowiny Gazeta Codzienna, Nowiny24, oraz portale Karate Kontaktowe.pl i KyokushinKarate.com.ua. Transmisje na żywo zapewniła TV Rzeszów.

Organizatorem mistrzostw był federacja World Kyokushin Budokai POLAND (Leżajski Klub Kyokushin Karate i Klub Sportowy Prestige Rzeszów).

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu mistrzostw t.j. współorganizatorom (Powiat Rzeszowski, AZS Rzeszów), działaczom, sędziom, obsłudze medycznej, sympatykom i licznej publiczności.

 

LKKK

 

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies