Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 790 241
 
 

Sport

27-09-2017

5th Tataria CUP już za nami

W sobotę 23 września 2017 r. w hali MOSiR w Nowej Sarzynie odbyła się V edycja międzynarodowego turnieju karate „5th Tataria CUP”. W zawodach uczestniczyło 214 karateków z  Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Polski, którzy przybyli z 19 miejscowości: Bielska-Białej, Michalina, Mielca, Oświęcimia, Radomska, Rzeszowa, Józefowa nad Wisłą, Gorzyc, Brzostka, Nowej Sarzyny, Leżajska, Sarzyny, Rudnika nad Sanem, Tarnobrzega TKKK, Tarnobrzega Oyama, Zielonkai, Brześcia (Białoruś), Rygi i Salaspils (Łotwa) oraz z Krzywego Rogu (Ukraina).

 

Turniej przebiegał pod honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce, Posła na Sejm Jerzego  Paula, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa podkarpackiego, Starosty Leżajskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, Portal Nowiny 24, Telewizja Kablowa LokalTel, Kurier Powiatowy, Miesięcznik Azalia, Portal Karate Kontaktowe.pl oraz Portal Kyokushin Karate.Com.ua


Zawody zorganizował  Leżajski klub Kyokushin Karate, we współorganizację włączyły się: Urząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Dom Kultury i MOSiR w Nowej Sarzynie oraz telewizja kablowa LokalTel.

 

Po uroczystym otwarciu turnieju przez Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Andrzeja Rychla, w obecności Prezesa leżajskiego Klubu Mirosława Hołdy i zaproszonych gości, zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Shihan Paweł Juszczyk, Członek Zarządu Polskiego Związku Karate z Warszawy. Zmagania karateków w 37 konkurencjach kumite i kata toczyły się na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

 

Serdecznie dziękujemy gościom, którzy przybyli na 5th Tataria CUP. Słowa podziękowania kierujemy w stronę rodziców naszych reprezentantów, dzięki którym możliwe są tak znaczące sukcesy, jak również do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu naszego turnieju: działaczom, sędziom, obsłudze medycznej, sympatykom i licznej publiczności. Zawodnikom gratulujemy wysokiego poziomu sportowej rywalizacji i zapraszamy na VI edycję turnieju w 2018 roku.

 

Leżajski Klub Kyokushin Karate

 

Informacje zamieścił: Rafał Cisło, Wydział PW

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies