Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 802 524
 
 

Sport

21-08-2017

Brązowy medal Mistrzostw Europy dla Klubu Modelarskiego z Wierzawic

Na Mistrzostwa Europy Modeli na Uwięzi 2017 reprezentacja Polski pojechała w pełnym składzie seniorskim i juniorskim w kategoriach F2A, F2B, F2C. Klub Modelarski w Wierzawicach w kategorii F2A reprezentowali Artur Miś i Junior Kacper Walania.

 

Po udanym zgrupowaniu kadry narodowej w Kijowie szanse na zdobycie co najmniej 2 medali były duże.

 

Zmagania ECH zostały poprzedzone zawodami Pucharu Świata, w których również uczestniczyli zawodnicy naszego Klubu. Osiągnięte wyniki potwierdziły dobre przygotowanie i możliwy przyszły sukces w Mistrzostwach Europy.

 

Jednak to, co wydaje się pewne, w sporcie nigdy nie jest. Nieznośny upał dochodzący do 42 stopni i  zdenerwowanie spowodowały początkowe kłopoty. Uszkodzenie modelu w pierwszej kolejce przez Kacpra i Artura wprowadziło nerwową atmosferę.

 

Przed ostatnią 4 kolejką lotów zawodnicy mieli dzień przerwy i czas na przeprowadzenie treningów, które okazały się bardzo dobre. 4 kolejkę lotów w piątek o 9:00 rozpoczynał Kacper Walania z ostatnią szansą na zrobienie wyniku. Po kilku minutach wszystko stało się jasne, udany lot i brązowy medal Mistrzostw Europy jedzie do Wierzawic.

 

W październiku 2016 roku wyznaczyliśmy sobie cel, którym był sukces na Mistrzostwach Europy 2017. Do jego osiągnięcia stworzyliśmy zespół w składzie: Marek Leszczak, Artur Miś, Tomek Sobala, Kacper Walania. Osiągnięty przez nas wynik świadczy o tym, że wybrany zespół nie zawiódł, co dało nam dodatkową satysfakcję.

 

ML

 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies