Powiat leżajski

A A A
Drukuj Mapa strony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin: 3 788 116
 
 

Sport

20-07-2017

Sportowa niedziela w Kuryłówce

W słoneczne niedzielne popołudnie 16 lipca br. na stadionie LKS Złotsan w Kuryłówce byliśmy świadkami sportowych emocji w wykonaniu starszych piłkarzy-amatorów. Tradycyjnie już w Memoriale im. Józefa Hajdasza udział wzięli goście z Ukrainy, czyli piłkarze z Nowojaworowska, co sprawiło, że turniej zyskał miano międzynarodowego. Ponadto wystąpiły drużyny: Szkółki Piłkarskiej Sparta Leżajsk, Motozbytu Leżajsk, Szpitala Leżajsk, KS Sarzyna, Starostwa Powiatowego w Leżajsku i gospodarzy, czyli LKS Złotsan w Kuryłówce. Dopisała pogoda, kibice i kondycja drużyn, więc czego można chcieć więcej? Nic tylko kibicować i biesiadować przy pysznej grochówce przygotowanej przez strażaków z Kuryłówki i Kulna. Przed turniejem każda z drużyn patrzyła z zazdrością na okazałe puchary, zwłaszcza na ten za I miejsce, jednak boisko zweryfikowało apetyty drużyn. Jednym zabrakło szczęścia, innym umiejętności, jednak nie to było najważniejsze, ponieważ turniej miał być okazją do spotkania starych znajomych z piłkarskich boisk sprzed lat, a przede wszystkim wspomnieniem o naszym koledze - piłkarzu, który odszedł od nas o wiele za wcześnie.


Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, w pierwszej rywalizowały drużyny: Szpital Leżajsk, Motozbyt Leżajsk i KS Sarzyna, zaś w drugiej: KS Nowojaworowsk, Sparta Leżajsk, Starostwo Powiatowe i LKS Złotsan. Po podsumowaniu rozgrywek grupowych w półfinałach spotkali się Motozbyt z Nowojaworowskiem i KS Sarzyna ze Spartą. Mecze były bardzo zacięte a wyniki różniły się minimalnie. Okazało się, że w finale zagrają goście z Ukrainy ze Spartą. Emocji nie brakowało. Dość powiedzieć, że mecz musiały rozstrzygnąć rzuty karne, w których popis dali bramkarze obydwu drużyn. Lepszy okazał się Adrian Rauza i zasłużenie zdobył miano najlepszego bramkarza turnieju, a jego Sparta puchar za I miejsce. Pozostałe nagrody i wyróżnienia zdobyli:

  •  Igor Palanica (Nowojaworowsk) – najlepszy piłkarz turnieju
  •  Kamil Kusy (KS Sarzyna) – król strzelców
  •  Andrzej Ordecha (LKS Złotsan) – najstarszy zawodnik
  •  Bartosz Fus (Motozbyt) – najmłodszy zawodnik


Rywalizacja drużyn zakończyła się zwycięstwem ww. Szkółki Piłkarskiej Sparta Leżajsk przed KS Nowojaworowsk, KS Sarzyna, Motozbyt Leżajsk, Szpital Leżajsk, Starostwo Powiatowe w Leżajsku i niezwykle gościnnymi (trzeci raz z rzędu) piłkarzami LKS Złotsan w Kuryłówce, którzy zapowiedzieli, że za rok postarają się o stosowny rewanż. Wszyscy wyróżnieni otrzymali z rąk Wójta Gminy Kuryłówka Tadeusza Halesiaka i Wicestarosty Leżajskiego Zdzisława Leśko okazałe puchary, statuetki i nagrody rzeczowe. Natomiast organizator główny Tadeusz "Uli" Rauza podziękował drużynom za rywalizację w duchu fair play, sponsorom za pomoc i zaprosił na kolejny Memoriał za rok.

Organizatorzy Memoriału dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe: Wójtowi Gminy Kuryłówka, Powiatowi Leżajskiemu, Wójtowi Gminy Leżajsk, Burmistrzowi Miasta Leżajska, Posłowi na Sejm RP Mieczysławowi Miazdze, Posłowi na Sejm RP Jerzemu Paulowi, GOK Kuryłówka, Motozbytowi Leżajsk, Firmie Elinsbud, Smak-Eko Górno, Pizzerii Aniela-Ankara Kebab, Maaw Sport, Firmie Partyka Parkiet, Firmie Bud-Max, Kwiaciarni Róża, Firmie Hoke, Firmie Pakton, Optyk M. Więcław, Sklepowi sportowemu R. Lei, Sklepowi spożywczemu J. Pierścionka, Firmie Pole namiotowe K. Bucior oraz sponsorom prywatnym – kolegom i znajomym śp. Józefa. Dziękujemy również pracownikom interwencyjnym, firmie transportującej bramki z Leżajska i wszystkim kolegom, którzy pomagali przy przygotowaniu boiska sportowego oraz całego turnieju.

 GOK

  LP
 
 

 
 

Wyszukiwarka

 
Ideo realizacja:
CMS Edito Powered by:
Starostwo Powiatowe w Leżajsku
ul. Kopernika 8
37-300 Leżajsk
tel.: 017 240 45 00
fax: 017 240 45 09
e-mail:
Informacja o cookies